Intencje 13.03.2023

Od poniedziałku do czwartku od 17.30 do 17.55 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje prosząc o pokój na świecie.

Poniedziałek 13.03.2023

7.00    Do Bożego Miłosierdzia z prośbą o łaskę Nieba za +mamę Bernadetę Długosz, + dziadków Irenę i Teofila Wypych, + Gertrudę i Herberta Długosz oraz + pradziadków.
18.00  Za + Tadeusza Balickiego, Antoniego Balickiego, Annę Balicką, Mirosławę Balicką oraz dusze czyśćcowe.

 

Wtorek 14.03.2023

7.00    Za + Helmuta Duda (od uczestników pogrzebu).
18.00  1. Za + Dorotę Woźny (w 30. dzień po śmierci).
           2. Za + Teresę Tadeuszów.

Środa 15.03.2023

7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo dla Krystyny Stawińskiej z okazji 85. rocznicy urodzin i dla Aureliusza Stawińskiego z okazji 95. rocznicy urodzin oraz dla ich dzieci z rodzinami.

Czwartek 16.03.2023

7.00    Za + ojca Józefa Wrobel, kuzynów Ritę i Manfreda, zmarłych z pokrewieństwa Wrobel i Michalski oraz dusze czyśćcowe.
18.00  O Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla Haliny w 77. rocznicę urodzin oraz błogosławieństwo dla syna i córki z rodziną, o łaskę uzdrowienia.

Piątek 17.03.2023

7.00    Za + Zenona Trzaska (w 2. rocznicę śmierci).
16.30  Droga krzyżowa z rozważaniami dla dzieci.
17.15  Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych.
18.00  Za ++ Konstantego i Martę Duda, + siostrę Brygidę i dusze czyśćcowe.
           Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30

Sobota 18.03.2023

8.00    Za + Hildegardę, + Klarę, ++ z pokrewieństwa i dusze czyśćcowe.
17.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Mateusza i Weroniki.
            2.  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Heleny i Mariana z okazji 50. rocznicy ślubu, oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

8.00    Do Ducha Świętego z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo i dalszą opiekę Matki Bożej dla Natalii z okazji 18. rocznicy urodzin.
10.00  Przez wstawiennictwo św. Józefa Oblubieńca w intencji mężczyzn i chłopców naszej parafii.
12.00  1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo dla Piotra z okazji 45. rocznicy urodzin.
            2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla rocznych dzieci: Wiktora Ralko, Hanny Prochota oraz ich rodziców, chrzestnych i rodzin.
           Po Mszy św. Chrzest: Stanisław Maciej Szramiak, Michał Andrzej Spólny
16.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
17.00
Za + męża Leonarda Karwackiego w 2. rocznicę śmierci.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.