Intencje 14.08.2023

Poniedziałek 14.08.2023 św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

7.00     Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, Boże błogosławieństwo dla Miłosza Sanany z okazji 13. urodzin.

Odpust parafialny Ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Kolekta parafialna | Po Mszach świętych Poświęcenie kwiatów i ziół

Wigilia Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

17.15   Nieszpory maryjne.
18.00   1. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla mamy Klary Szymaniec z okazji 88. rocznicy urodzin oraz za + ojca Józefa Szymaniec i dziadków z obu stron.
             2. Za + ojca Jana Uchorczak (w 6. rocznicę śmierci), mamę Marię oraz ++ babcie i dziadków: Anielę, Kazimierza Uchorczak; Annę i Józefa Lesiak oraz dusze czyśćcowe o łaskę nieba dla nich.

Wtorek 15.08.2023 Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

7.00     Do Bożej Opatrzności, przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej, z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Stefana Soll w kolejną rocznicę urodzin oraz za całą rodzinę.
9.00     Za ++ rodziców Gertrudę i Konrada Mróz.
11.00   1. Suma odpustowa w intencji parafian i dobrodziejów parafii.
             2. O Boże błogosławieństwo dla przyjaciółki Marii z okazji imienin.
16.15   Nieszpory odpustowe.

Środa 16.08.2023 św. Rocha

Wotywna o św. Józefie
7.00     Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00   Za + Andrzeja Piotrowskiego (w 5. rocznicę śmierci) oraz za ++ z całej rodziny.

Czwartek 17.08.2023 Uroczystość św. Jacka, kapłana

7.00     Za + Różę Brzoza (od uczestników pogrzebu).
18.00   Za ++ rodziców Teresę i Rocha Wróbel, ++ z pokrewieństwa.

Piątek 18.08.2023

7.00     Za + Leonarda Smolnika (od uczestników pogrzebu).
18.00   Za + męża, ojca, dziadka Tadeusza Kraus oraz za ++ księży Antoniego Akińcza, Tadeusza Korczyńskiego i Franciszka Wieczorka.
Po Mszy św. adoracja do godz. 19.30.

Sobota 19.08.2023

8.00     Za ++ ojców Gerharda, + brata Henryka Brzesina, ++ teściów Urszulę i Kazimierza Rodzeń, ++ Zygmunta i Małgorzatę, ++ dziadków z obu stron, ++ z pokrewieństwa.
17.00   Do Miłosierdzia Bożego za + męża i ojca Antoniego, ++ teściów Monikę i Józefa Czech, trzech braci, ++ rodziców Wilhelma i Jadwigę Słowik oraz o zdrowie w rodzinie.

XX Niedziela Zwykła 20.08.2023

Kolekta Gospodarcza na Dalsze remonty w Domu św. Józefa

7.00     O Boże błogosławieństwo, zdrowie, dary Ducha Świętego dla całej rodziny oraz za + mamę Edeltraud (w 5. rocznicę śmierci).
9.00     Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo w rodzinach Bring, Szymaniec i Zdzuj.
11.00   O zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie oraz za ++ rodziców z obu stron.
            Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo rocznego dziecka: Jakub Kansy, Maksymilian Zborniak

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.