Intencje 17.04.23

Od poniedziałku do czwartku od 17.30 do 17.55 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje prosząc o pokój na świecie.

Poniedziałek 17.04.2023

7.00    Za + Helmuta Duda (od uczestników pogrzebu).
18.00  Przez wstawiennictwo Maryi o dar życia wiecznego dla + Wojciecha Szotta.

Wtorek 18.04.2023

7.00    W intencji Kornelii z okazji urodzin z prośbą o opiekę Matki Bożej, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski oraz o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego.
18.00  1. Za + męża Izydora i pokrewieństwo i dusze czyśćcowe.
            2. Za + Wiesławę Piotrowską (w 30. dzień po śmierci).

Środa 19.04.2023

7.00    Wotywna o św. Józefie
           1. Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
           2. O łaskę nieba dla + Rozalii Zolich.
18.00  Za + Jerzego Żurad w kolejną rocznicę śmierci.

Czwartek 20.04.2023

7.00    Za + Leonarda Smolnika (od uczestników pogrzebu).
18.00  Za + Huberta Pilarczyka (od uczestników pogrzebu).

Piątek 21.04.2023

7.00    Za ++ rodziców Łucję i Jana Mataszek, + brata Arnolda, + wujka Zdzisława, ++ z rodziny Finka, Adamiec, Romanek oraz z podziękowaniem za otrzymane łaski.
18.00  Za + mamę Marię Uchorczak (w rocznicę ziemskich urodzin), + ojca Jana Uchorczak, ++ babcie i dziadków Anielę, Kazimierza Uchorczak; Annę i Józefa Lesiak oraz dusze czyśćcowe o łaskę nieba dla nich.

Sobota 22.04.2023

8.00    1. Za ++ rodziców Martę i Czesława Zdzuj, ++ siostry Anielę, Hildegardę, ++ Wiktorię, Wincentego, Jerzego, Marię i dusze czyśćcowe.
            2. W dniu kolejnych urodzin Dżesiki w podziękowaniu za dar życia z prośbą o błogosławieństwo w codzienności.
15.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Kornelii z okazji 40. urodzin a także w intencji całej rodziny.
16.00  Chrzest: Alicja Barbara Pochrzęst.
17.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Zofii Sdzuj z okazji 88. rocznicy urodzin, za + męża Piotra oraz o zdrowie dla całej rodziny.

III Niedziela Wielkanocna 23.04.2023

Kolekta na dalsze remonty w Domu św. Józefa
8.00    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla rodziny Kubicek, dla dzieci z rodzinami oraz za + męża Ewalda i całe ++ pokrewieństwo.
10.00  Procesja wielkanocna i Msza św.: Za ++ rodziców Ewę i Tadeusza Ganczarek, żonę Bożenę, siostrę Wiesławę, szwagra Stanisława, ++ z rodzin Ganczarek, Guc, Sykuła, Luszer.
12.00  1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie dla Wojciecha i całej jego rodziny.
            2. Za + męża Stanisława Pawlaka, ++ Agnieszkę i Józefa Pawlaków, Marię i Józefa Kołaczyńskich.
            Po Mszy św. Chrzest: Noemi Leonia Jung.
16.00  Bierzmowanie młodzieży z klasy 8 (w kościele św. Piotra i Pawła).
16.15  Nieszpory niedzielne
17.00  O Boże błogosławieństwo dla synów Wojciecha i Jerzego oraz za + męża Jerzego (w dniu imienin).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.