Intencje 17.07.2023

Poniedziałek 17.07.2023

7.00    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Elżbiety i Ryszarda z okazji 45. rocznicy ślubu, w intencji dzieci z rodzinami.
18.00  Za ++ Zdzisława, Stanisława, Sabinę Herman, Annę, Mirosława, Ludwika, Tadeusza, Józefa oraz rodziców z obu stron.

Wtorek 18.07.2023

7.00    Za + Leonarda Smolnika (od uczestników pogrzebu).
18.00  Za ++ rodziców Martę i Józefa Gabrielczyk, za + brata Arnolda i + ojca Józefa Staś, za ++ z pokrewieństwa z obu stron i dusze czyścowe.

Środa 19.07.2023

Wotywna o św. Józefie
7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00  Za + Sebastiana Zdzuj (od uczestników pogrzebu).

Czwartek 20.07.2023 bł. Czesława, kapłana

7.00    1. Za + Jana Piernikorz (od uczestników pogrzebu).
           2. Za + Różę Brzoza (od uczestników pogrzebu).
18.00  Za + rodziców Adelę i Kazimierza Januszewicz i Czesława Stodulskiego i o zdrowie.

Piątek 21.07.2023

7.00    Za ++ rodziców Kainka i Skóra, ++ trzy siostry, dwóch braci, bratową, pięciu szwagrów, dwóch siostrzeńców i dziadków z obu stron oraz za dusze czyśćcowe.
18.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Dominiki i Damiana Juranek z okazji 1. rocznicy ślubu.
            Po Mszy św. adoracja do 19.30

Sobota 22.07.2023 Święto św. Marii Magdaleny

8.00    Za + Leonarda Smolnika (od uczestników pogrzebu).
13.00  Chrzest św.: Piotr Joachim Namyślik
17.00  Za ++ rodziców Annę i Alfreda Galgon, Marię i Alojzego Warzecha, ++ z pokrewieństwa.

XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023

Kolekta Na koszty energii elektrycznej i Gazu | Ofiara z poświęcenia pojazdów – na pomoc dla misjonarzy

7.00    Za ++ Katarzynę i Stefana Gotkowskich, Marię Koszyk, Stanisława i Zofię Fąfrowicz.
9.00    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze oraz opiekę Matki Bożej dla Gabrieli z okazji urodzin oraz błogosławieństwo w rodzinie, opiekę Anioła Stróża dla wnuków Wiktora i Amelii.
11.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Wiolety i Tomasza Miezal z okazji 10. rocznicy ślubu.
            Po Mszy św. Chrzest: Gabriela Alicja Miętkiewicz

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.