Intencje 19.06.2023

PONIEDZIAŁEK 19.06.2023

7.00     Za + Cecylię Kansy (od uczestników pogrzebu).
18.00   1. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo z okazji urodzin o. Łukasza Kansy OCD oraz za ++ rodziców.
             2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Ernesta z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i błogosławieństwo dla wnuków, prawnuków i całej rodziny Grund.

WTOREK 20.06.2023 ŚW. ALOJZEGO GONZAGI, ZAKONNIKA

7.00     Za + Teodora Zowada (od uczestników pogrzebu).
18.00   1. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego dla Kacpra Gruner z okazji 18. urodzin.
              2. Za + Ericha Kurtz i pokrewieństwo i dusze czyśćcowe.
              3. Za ++ babcię Stanisławę, mamę Stanisławę, siostrę Jadwigę, Piotra, Rajmunda i Romana Radeckich, ++ Marię, Mariannę, Leonię, Rudolfa, Huberta, Tadeusza Spiss, + Bożenę Sawicką, Bolesława i Krzysia Sawickich, teścia Stanisława i Janinę Kowalskich.

ŚRODA 21.06.2023 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY OPOLSKIEJ

7.00     Przez wstawiennictwo Matki Bożej Opolskiej, św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00   Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie Anny i Grzegorza Otawa.

CZWARTEK 22.06.2023

7.00     Za + Leonarda Smolnika (od uczestników pogrzebu).
18.00   1. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Anny z okazji 75 urodzin oraz za całą rodzinę.
              2. Za + męża Konrada, ++ rodziców Jerzego i Teresę Pogrzeba, + brata Huberta, teścia Alfonsa, ++ z obu stron.

PIĄTEK 23.06.2023

7.00     Za + siostrę Rosemarię Schneider, szwagrów Alojza i Rudolfa, męża Izydora.
Wigilia uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela
18.00   1. W intencji ojców naszej parafii - o Boże błogosławieństwo dla żyjących, radość życia wiecznego dla zmarłych
              2. Za + Mirosława Rudzkiego (od uczestników pogrzebu).
             Po Mszy św. Litania do NSPJ i adoracja do 19.30

SOBOTA 24.06.2023 UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

8.00     Za + męża i ojca Pawła Zdzuj z okazji urodzin, rodziców, rodzeństwo, Michała Halupczok
12.00   Msza św. ślubna: Katarzyna Klich i Piotr Gaweł
17.00   Za + męża, ojca i dziadka Joachima w rocznicę śmierci i urodzin, ++ teściów i rodziców oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Jonczyk.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.06.2023

KOLEKTA NA ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ I GAZ

8.00     1. Za ++ Jana i Annę Lepich o dar nieba.
               2. Za + męża Brunona Baron w rocznicę śmierci, szwagra Zygmunta, ++ rodziców, teściów, dusze czyśćcowe o łaskę nieba.
10.00   Za + męża Wernera, córkę Sabinę, ++ rodziców Jadwigę i Lucjana Kurc, Huberta i Adelajdę Kupka, ++ z pokrewieństwa.
12.00   W intencji Dominiki z okazji kolejnej rocznicy urodzin. Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Boskiej.
             Po Mszy św. Chrzest: Aleksandra Korzec
16:15   Nieszpory niedzielne
17.00   Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Haliny i Dariusza 35. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa oraz o błogosławieństwo w rodzinie.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.