Intencje 21.08.2023

Poniedziałek 21.08.2023 św. Piusa X, papieża

7.00    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Kazimiery i Leszka z okazji kolejnej rocznicy ślubu oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
18.00  Za + Leonarda Smolnika (od uczestników pogrzebu).

Wtorek 22.08.2023 Najświętszej Maryi Panny Królowej

7.00    O łaskę żywej wiary, błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej dla Magdy i Michała w 2 rocznicę ślubu oraz zdrowy przebieg ciąży, szczęśliwe rozwiązanie, mądre i odpowiedzialne rodzicielstwo.
18.00  Do Bożego Miłosierdzia o łaskę nieba dla ++ rodziców Zofii i Benona Kirstein, Michaliny i Stanisława Kwaśniak, + Grażyny Kwaśniak, + męża Romana, ++ z rodziny i dusze czyśćcowe.

Środa 23.08.2023

Wotywna o św. Józefie
7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
Msza pożegnalna ks. Dawida Górniaka
18.00  1. O Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w dalszej posłudze kapłańskiej dla ks. Dawida.
           2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Ingrydy Sorowka z okazji 65. rocznicy urodzin.

Czwartek 24.08.2023 święto św. Bartłomieja Apostoła

7.00    Za ++ Helenę i Gerharda Wocław, ++ rodziców i dusze czyśćcowe.
18.00  Za + Apolonię Duda, Józefa i Katarzynę, ++ rodzeństwo i dusze czyśćcowe.

Piątek 25.08.2023

7.00    Do Miłosierdzia Bożego o łaskę nieba dla ++ rodziców: Liliannę i Stanisława Lalik, Konstancję i Wiktora Mazur oraz ++ z rodziny.
18.00  Za ++ Gertrudę i Piotra Kansy.
           Po Mszy św. adoracja do 19.30

Sobota 26.08.2023 Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

8.00    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej w intencji rodzin Rodzeń i Brzesina.
9.00    Wyjazd pielgrzymki parafialnej na Górę św. Anny na odpust ku czci Aniołów Stróżów.
17.00  Do Bożej opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jolanty i Andrzeja Giesa w kolejną rocznicę ślubu i o opiekę Bożą dla całej rodziny.

XXI Niedziela Zwykła 27.08.2023

Kolekta na energię elektryczną i gaz

7.00    O łaskę nawrócenia, żywą wiarę, błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Grażyny Drozdowskiej z okazji 55. urodzin oraz w intencji rodziny.
9.00    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Agnieszki i Piotra z okazji 20. rocznicy ślubu.
11.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Aliny i Rafała Andrejczuk z okazji 5. rocznicy ślubu.
W czasie mszy św. chrzest: Antonina Maria Andrejczuk

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.