Intencje 23.01.2023

Od poniedziałku do czwartku od 17.30 do 17.55 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje prosząc o pokój na świecie.

Poniedziałek 23.01.2023

7.00    Za + Henrykę Radziej (w 1. rocznicę śmierci).
18.00  1. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Pawła Duda z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
           2. Za + Teodora Zowada (w 30. dzień po śmierci).

Wtorek 24.01.2023 św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

7.00    1. Za zmarłego ojca i dziadka Antona Czaja, jego żonę Małgorzatę, rodziców, teściów i zmarłych z pokrewieństwa.
            2. O szczęście wieczne dla Henryka Scholz, jego rodziców i ++ z rodziny.
18.00  Za + Wojciecha Szott (w 30. dzień po śmierci).

Środa 25.01.2023 święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

7.00    Za + Leonarda Smolnika (od Rafała Gniły).
18.00  Za + Małgorzatę Czaja (od uczestników pogrzebu)

Czwartek 26.01.2023 św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

7.00    Za + Rudolfa Mika (od uczestników pogrzebu).
18.00  1. Za + rodziców Marię i Stefana Jonczyk, Helenę i Piotra Zyla, ++ z pokrewieństwa, dusze czyśćcowe.
            2. Za + Leonarda Halupczok (w 30 dzień po śmierci).

Piątek 27.01.2023

7.00    Za + rodziców Alfonsa i Waleskę Labisz, ++ z pokrewieństwa i dusze czyśćcowe.
18.00  1. Za + Helmuta Duda (od uczestników pogrzebu).
            2. Za + Mikołaja Smyk, ++ Józefa i Barbarę Joniec w kolejne rocznice śmierci.
            Po Mszy św. adoracja do godz. 19.30

Sobota 28.01.2023 św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

8.00    Za + ojca Alfonsa Jonczyk w rocznicę śmierci, mamę Marię, teścia Józefa Moj, szwagra Jerzego, ++ z pokrewieństwa.
17.00  Za + żonę Bożenę Ganczarek w rocznicę ziemskich urodzin, ++ rodziców Ewę i Tadeusza, teściów Michała i Zofię, ++ z rodzin Ganczarek, Guc, Luszer, Sykuła.

IV Niedziela Zwykła 29.01.2023

8.00    W podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Leszka z okazji 70. rocznicy urodzin oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
10.00  Z podziękowaniem za otrzymane łaski o zdrowie i błogosławieństwo dla Szymona z okazji 9. urodzin.
12.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Jolanty z okazji 60. urodzin oraz za całą rodzinę. (ks. Dawid)
16.00  Rodzinne kolędowanie i spotkanie dla rodziców i dzieci I komunijnych.
17.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Adelajdy i Pawła z okazji kolejnej rocznicy ślubu.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.