Intencje 26.06.2023

PONIEDZIAŁEK 26.06.2023

7.00     Za + Andrzeja Płonkę o łaskę życia wiecznego.
18.00   Za + Jerzego Buhl (od uczestników pogrzebu).

WTOREK 27.06.2023

7.00     Za + ojca Henryka Panek, ++ rodziców Bolesława i Gertrudę Bryzik, ++ dziadków i ++ z pokrewieństwa Bryzik i Panek.
18.00   Za + mamę Marię Puscz w rocznicę śmierci, + ojca Herberta ++ z pokrewieństwa.

ŚRODA 28.06.2023 ŚW. IRENEUSZA, BISKUPA I MĘCZENNIKA

Wotywna o św. Józefie
7.00     Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
Wigilia uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła
18.00   Za + rodziców Teresę i Norberta Poliwoda w rocznicę śmierci.

CZWARTEK 29.06.2023 UROCZYSTOŚĆ ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA

KOLEKTA NA STOLICĘ APOSTOLSKĄ - ŚWIĘTOPIETRZE

7.00     Za + Leonarda Smolnika (od uczestników pogrzebu).
13.00   Msza św. ślubna: Monika Wilk i Radosław Sypko
18.00   Za + mamę Stanisławę, + tatę Piotra (w dniu ich ziemskich urodzin); za + siostrę Teresę (w 1. rocznicę śmierci): aby Bóg ogarnął ich swoją miłością, darem miłosierdzia i dał im łaskę przebywania z Nim w Królestwie Niebieskim.

PIĄTEK 30.06.2023

7.00     Za duszę ++ babci Marianny Sekuły oraz rodziców Janiny i Mariana Radzik w rocznicę ich śmierci.
8.30     Odwiedziny chorych
18.00   Za + mamę Annelize Miezal w kolejną rocznicę śmierci.
Po Mszy św. litania do NSPJ i adoracja do 19.30

SOBOTA 01.07.2023 | I SOBOTA MIESIĄCA

7.15     Różaniec wynagradzający
8.00     W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu.
Po Mszy św. medytacja I-sobotnia
16.00  Nauka przedchrzcielna (na plebanii)
   O łaskę nieba dla ++ Emilii i Władysława Kossakowskich

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.07.2023

KOLEKTA NA CELE PARAFIALNE I DIECEZJALNE

7.00     W kolejną rocznicę ślubu Dżesiki i Dawida Soll w podziękowaniu za Sakrament Małżeństwa z prośbą o dalsze uświęcanie oraz o Bożą opiekę dla ich rodzin.
9.00     Za + ojca Tadeusza Parzewskiego, oraz babcię Olgę Białek.
11.00   Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Alicji i Stanisława Fikus z okazji 30. rocznicy ślubu oraz za całą rodzinę.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.