Intencje 27.02.2023

Od poniedziałku do czwartku od 17.30 do 17.55 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje prosząc o pokój na świecie.

Poniedziałek 27.02.2023

7.00    Za + ojca Ericha Jonczyk ++rodziców Florentynę i Wiktora Buhl + szwagra Waldemara Stotko ++ z pokrewieństwa i dusze czyśćcowe.
18.00  Za + Leonarda Smolnika (od uczestników pogrzebu).

Wtorek 28.02.2023

7.00     Za + Sebastiana Zdzuj (od firmy pogrzebowej Regat).
18.00  1. Za + Różę Brzoza (w 30. dzień po śmierci).
            2. Za ++ ojców Alojzego, Karola, Reinholda, ++ Piotra i Gertrudę Kansy, ++ z pokrewieństwa i dusze czyśćcowe.

Środa 01.03.2023

7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00  Za + Różę Brzoza z róży różańcowej p. Renaty Labisz.

Czwartek 02.03.2023 | I Czwartek Miesiąca

7.00    O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii, o zachowanie powołań, w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin.
18.00  Za ++ rodziców Annę i Lorenca Golek, + męża Joachima, + teściową Monikę Fiech i + Marię Hadaś oraz ++ z pokrewieństwa.

Piątek 03.03.2023 | I Piątek miesiąca

7.00    W intencji czcicieli NSPJ, Róż różańcowych i ich rodzin.
            Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ
17.15  Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych
18.00  Za + Helmuta Duda (od uczestników pogrzebu).
            Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ i adoracja do 19.30

Sobota 04.03.2023 święto św. Kazimierza Królewicza | I Sobota Miesiąca

7.15    Różaniec wynagradzający
8.00    W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojetność, wzgardę, a nawet nienawiść do Maryi.
            Po Mszy św. medytacja I- sobotnia
16.00   Nauka przedchrzcielna (na plebanii)
17.00  Za + męża i ojca Alojzego Waldera, za ++ rodziców Magdalenę i Gerarda, siostrę Marię oraz za ++ z pokrewieństwa.

II Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023

8.00    Za + męża i ojca Leona, syna Huberta, szwagierkę Marię, teściów z rodziny Kotula, rodziców, rodzeństwo, ++ z rodzin Niedziela, pokrewieństwo i dusze czyśćcowe.
10.00  Za + ks. proboszcza Alojzego Ploszczyka w 46. rocznicę śmierci.
12.00  O łaskę nieba dla + syna Krzysztofa.
           Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo rocznego dziecka: Dawid Leon Kostiuk
16.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
17.00  Za + Leonarda Smolnika (od Jadwigi i Eugeniusza Stasiak).

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.