Intencje 31.07.2023

Poniedziałek 31.07.2023 św. Ignacego z Loyoli, kapłana

7.00    Za + Cecylię Kansy (od uczestników pogrzebu).
18.00  Za + Leonarda Halupczok (od uczestników pogrzebu).

 

Wtorek 01.08.2023 św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła

7.00    Za + ks. Romana, ++ z rodzic Halupczok, Balcer, Breguła.
18.00  Do Miłosierdzia Bożego o łaskę zbawienia dla Jerzego (w 15. rocznicę śmierci) oraz + żony Jadwigi i ojca Eugeniusza Witkowskich.

Środa 02.08.2023

Wotywna o św. Józefie
7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Natanaela w dniu 2. rocznicy urodzin.

Czwartek 03.08.2023 | I Czwartek Miesiąca

7.00    O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii, o zachowanie powołań, w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin.
18.00  1. O łaskę nieba dla ++ rodziców Apolonię i Stefana Stotko, teściów Marii i Jerzego Reinert, ciotki Marii, wujka Grzegorza, dziadków z obu stron, dusz czyśćcowych.
            2. Za + Krzysztofa Aleksanderek (w 30. dzień po śmierci).

Piątek 04.08.2023 św. Jana Marii Vianney'a, kapłana | I Piątek miesiąca

7.00    W intencji czcicieli NSPJ, Róż różańcowych i ich rodzin.
            Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ
8.30   Miesięczne odwiedziny chorych
17.00  Okazja do spowiedzi
18.00  O łaskę nieba dla + syna Krzysztofa.
            Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ i adoracja do godz. 19.30

Sobota 05.08.2023 | I sobota miesiąca

7.15    Różaniec wynagradzający
8.00    W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do Maryi.
            Po Mszy św. medytacja I-sobotnia
17.00  Za + Marię Hanusik (w kolejną rocznicę ziemskich urodzin) oraz ++ z rodzin Hanusik, Szyndzielorz, Staś i Miemczyk.

XVIII Niedziela 06.08.2023 święto Przemienienia Pańskiego

7.00    Za + Teodora Zowada (od uczestników pogrzebu).
9.00    O łaskę nieba dla + męża i ojca Jana Jakimowicz (w 5. rocznicę śmierci).
11.00  1. W intencji Piotra w 45. rocznicę urodzin. Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Boskiej oraz z podziękowaniem za otrzymane łaski, zdrowie i dalszą opiekę Matki Boskiej w 11. rocznicę ślubu Dominiki i Piotra.

2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Henryka Botor z okazji 60. urodzin oraz w intencji dzieci z rodzinami.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.