Intencje 12.02.2024

Wypomink bannerOd poniedziałku do czwartku od 17.30 do 17.55 adoracja i okazja do spowiedzi

Poniedziałek 12.02.2024

7.00    Za ++ rodziców Schliwa i Kansy, + męża Izydora oraz pokrewieństwo z obu stron.
18.00  Za + Andrzeja Semków (od rodziny Brolów z Mroczkowa).

Wtorek 13.02.2024

7.00    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Pawła Pasierbskiego z okazji 30. rocznicy urodzin.
18.00  Za + Teresę Tadeuszów (w 1. rocznicę śmierci).

Środa 14.02.2024 – Środa Popielcowa

7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii o dobre przeżycie Wielkiego Postu.
Uwaga! W gazetce błędnie podano godzinę Mszy św. porannej.
16.00  Do Bożego Miłosierdzia za ++ Annę i Leonarda Mróz ++ Marię i Gerarda Kilisz ++ z pokrewieństwa i dusze czyśćcowe.
18.00  W intencji ks. Marcina w kolejną rocznicę urodzin.

Czwartek 15.02.2024

7.00    W intencji żyjących i za ++ z róży różańcowej p. Jerzego Datko, o pokój na świecie.
18.00  Za + Adelę Kubis (od uczestników pogrzebu).

Piątek 16.02.2024

7.00    O łaskę nieba dla + męża Ewalda Kubicek, ++ rodziców Zofię Ignacego Blacha, Justynę Jana Kubicek, za ++ Lucjana, Klarę i Krystynę Blacha, Joachima Wieczorek i całe ++ pokrewieństwo Kubicek, Blacha, Wieczorek.
16.30  Droga krzyżowa z rozważaniami dla dzieci.
17.15  Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych.
18.00  Za + Gertrudę Zdzuj (od uczestników pogrzebu).
Po Mszy św. adoracja do 19.30.

Sobota 17.02.2024

8.00    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski i o dalszą opiekę i zdrowie dla mamy Heleny Cywka i córki Małgorzaty Winnickiej.
17.00  1. Za ++ rodziców Jadwigę i Pawła Kania, ++ teściów Elżbietę i Alfonsa Bastek, ++ z pokrewieństwa Kania, Bastek, Morawiec, dusze czyśćcowe.
            2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, dary i moc Ducha Świętego dla Ewy, Andrzeja, Małgorzaty, Beaty i Marcina oraz o błogosławieństwo w rodzinie.

I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024

Zbiórka przed kościołem na dalsze remonty w Domu św. Józefa

8.00    Za + brata Henryka, ojca Gerharda Brzesina, ++ teściów Urszulę i Kazimierza Rodzeń, ++ Zygmunta i Małgorzatę, ++ dziadków z obu stron i ++ z pokrewieństwa.
10.00  Za ++ babcie i dziadków z obu stron, ++ krewnych z rodzin Jakimowicz, Rudyk, Uchorczak, Lesiak, Fugiel, Ulzacki.
12.00  1. Za + Marię Rzotki, + męża Joachima.
            2. Za + Krystiana Brząkalik (w 2. rocznicę śmierci).
16.15  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
17.00  Za + Edwarda Domaradzkiego (w 1. rocznicę śmierci), za ++ rodziców Barbarę i Czesława Gramza, Zofię i Bronisława Domaradzkich oraz ++ dziadków i rodzeństwo z obu stron.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.