Featured

Intencje 13.05.2024

Poniedziałek 13.05.2024 Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej

7.00    Za ++ rodziców Weronikę i Longina Kansy, Julię i Tomasza Staisz, + męża Alojzego, + brata Izydora.
19.00  Wieczór fatimski
            1. Za ++ rodziców Jana i Zofię, Annę i Michała, siostry Krystynę, Jolantę i wszystkich ++ z rodziny.
            2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo, o opiekę Matki Bożej Fatimskiej dla Anny z okazji kolejnej rocznicy urodzin.
Po Mszy św. różaniec w kościele, a następnie procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła. O poniesienie figury prosimy kobiety.

Wtorek 14.05.2024 święto św. Macieja Apostoła

7.00    Za + syna Andrzeja Wierzbickiego, ++ rodziców Jadwigę i Józefa Dajnarowicz oraz o błogosławieństwo Boże i opiekę dla całej rodziny, syna Adama z rodziną, wnuków i sióstr z rodzinami
18.00  Biały tydzień O Boże Błogosławieństwo dla Zofii z okazji kolejnej rocznicy urodzin, za + męża Zbigniewa, ++ rodziców i pokrewieństwo.

Środa 15.05.2024

Wotywna o św. Józefie
7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00  Biały tydzień Za + Rudolfa, ++ z rodzin Macha, Baumgard, dusze czyśćcowe (od szwagra Józefa z żoną Urszulą i synami).

Czwartek 16.05.2024 św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski

7.00    O nawrócenie i doświadczenie Bożej miłości dla Krzysztofa.
18.00  Biały tydzień Za ++ rodziców Martę i Józefa Gabrielczyk, + brata Arnolda oraz + ojca Józefa Staś, ++ z pokrewieństwa i dusze czyśćcowe.

Piątek 17.05.2024

7.00    Za ++ ojców Józefa Waldera i Eryka Nicpoń, + brata Huberta, ++ dziadków, ++ z pokrewieństwa oraz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie.
18.00  Biały tydzień Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Alfonsa Kainka z okazji 90. urodzin.
            Po Mszy św. nabożeństwo majowe i adoracja do godz. 19.30

Sobota 18.05.2024

8.00    Za ++ rodziców Gertrudę i Henryka Czech oraz za ++ z pokrewieństwa.
17.00  Za + męża Wernera, córkę Sabinę, rodziców Huberta i Adelajdę Hubka, teściów Jadwigę i Lucjana Kurc ++ z pokrewieństwa.

Zesłanie Ducha Świętego 19.05.2024

Kolekta gospodarcza na inwestycje parafialne

8.00    Za + mamę i babcię Małgorzatę Czaja, jej męża Antona, ++ rodziców i teściów.
10.00  W intencji dzieci obchodzących rocznicę I Komunii świętej, ich rodzin i bliskich
12.00  1. Za + ks. Zbigniewa Czerwińskiego.
            2. Za + Zygmunta
16.15  Nabożeństwo majowe
17.00  Za ++ rodziców Stefanię i Stanisława, siostrę Lucynę, ciocię Kazimierę.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.