Intencje 15.01.2024

Poniedziałek 15.01.2024

7.00    Za + mamę Annę (w 4. rocznicę śmierci) oraz za + tatę Kazimierza o radość życia wiecznego.
18.00  Za + Jerzego Buhl (w 1. rocznicę śmieci), + żonę Marię, ++ pokrewieństwo z rodzin Buhl i Przybylla. ++ Eleonorę i Jana Schewczyk.

Wtorek 16.01.2024

7.00    Za dusze w czyśćcu cierpiące o łaskę nieba.
18.00  O dar nieba dla + taty Piotra (w 15. rocznicę śmierci), za + brata Jana (w dniu ziemskich urodzin), aby dobry Bóg przyjął ich do swojego królestwa.

Środa 17.01.2024 św. Antoniego, opata

Wotywna o św. Józefie
7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00  O łaskę nieba dla ++ Antoniny i Alfreda Ciesielczyków.

Czwartek 18.01.2024

7.00    Za ++ rodziców Marię i Franciszka o łaskę nieba i za dusze w czyśćcu cierpiące
18.00  Za + ojca Izydora, ++ rodziców Elżbietę i Stefana.

Piątek 19.01.2024 św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

7.00    Za + Jana Piechota (od uczestników pogrzebu).
18.00  Za żyjących i ++ członków róży Józefa Zdzuj oraz o pokój na świecie.
           Po Mszy św. Adoracja do godz. 19.30

Sobota 20.01.2024

8.00    Za ++ rodziców Anielę i Wiktora Cygan, + Marię Siedlecką, kuzynkę Irenę i pokrewieństwo.
10.00  Spotkanie duszpasterstwa rolników (Dom św. Józefa).
17.00  Za + Zygmunta Lisek (w 7. rocznicę śmierci).

III Niedziela Zwykła 21.01.2024

Kolekta na gaz i energię elektryczną

8.00    Za + męża Jerzego Puziewicz, + Joannę, siostrę Barbarę, rodziców Annę i Rudolfa Tymoczko, Natalię i Ludwika Puziewicz oraz wszystkich ++ z rodziny Lipczańskich i dalszych krewnych.
10.00  Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dary i moc Ducha Świętego z okazji 60 rocznicy urodzin Janusza Uchorczak oraz o błogosławieństwo w rodzinie.
12.00  W intencji rodzin przyjmujących odwiedziny kolędowe.
           Po Mszy św. Chrzest: Blanka Wołk
16.15  Nieszpory niedzielne
17.00  Za + ojca Alfonsa Jonczyk (w rocznicę śmierci), mamę Marię, teściów Marię i Józefa Moj, szwagra Jerzego, ++ z pokrewieństwa.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.