Intencje 22.04.2024

Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 do 17.55 adoracja i okazja do spowiedzi.

Poniedziałek 22.04.2024

7.00    Za dusze czyśćcowe.
18.00  Z wdzięcznością za dar życia w kolejną rocznicę urodzin Dżesiki oraz w pewnej intencji.

Wtorek 23.04.2024 Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

7.00    Za dusze czyśćcowe.
18.00  Za + Józefa Wrobel, dziadków Wrobel, Michalski, ++ z pokrewieństwa i znajomych oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Środa 24.04.2024

Wotywna o św. Józefie
7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00  Za + męża Mariusz Chudy (w kolejną rocznicę śmierci) oraz za ++ z rodziny.

Czwartek 25.04.2024 święto św. Marka, Ewangelisty

7.00    Za + Edwarda Świtkowskiego (w 2. rocznicę śmierci).
18.00  Za + męża Mariana Kołodziejczyk (w kolejną rocznicę śmierci).
Po Mszy św. procesja błagalna o urodzaje do krzyża przy ul. Wygonowej

Piątek 26.04.2024

7.00    Za dusze czyśćcowe.
18.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski w rodzinie Kostrzewski z prośbą do Aniołów Stróżów o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla dzieci oraz w rodzinie Kostrzewski i Koszyk.
Po Mszy św. adoracja do 19.30.

Sobota 27.04.2024

8.00    Za + Gerarda Nowaka (od uczestników pogrzebu).
15.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Benedykta Gawlik z okazji 40. urodzin.
17.00  O łaskę nieba dla ++ rodziców Krystyny i Franciszka Orel, ++ z rodzin Orel, Czelnik, Kiszka i Kurc.

V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024

Kolekta na gaz i energię elektryczną

8.00   Procesja wielkanocna i Msza św.
           1. Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie błogosławieństwo, dary i moc Ducha Świętego z okazji 34. rocznicy ślubu Bożeny i Janusza Uchorczak.
            2. Za + Teresę Pawlak (w 30. dzień po śmierci).
10.00  Z wdzięcznością w intencji Mariana Kasprzyk z okazji 70. rocznicy urodzin prosząc o długie lata życia w dobrym zdrowiu, potrzebne łaski, nieustanną opiekę Matki Bożej oraz Boże błogosławieństwo dla niego i całej rodziny.
12.00  W intencji synów Jerzego (z okazji imienin), syna Wojciecha (z okazji imienin i urodzin), za + męża Jerzego.
16.15  Nieszpory niedzielne
17.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla syna Wojciecha z okazji kolejnej rocznicy urodzin.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.