Intencje 01.01.2024

Poniedziałek 1.01.2024 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Kolekta parafialna

8.00    O radość życia wiecznego dla + Henryka Scholz, ++ z rodziny.
10.00  W intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii o Boże błogosławieństwo w nowym roku dla żyjących i o radość życia wiecznego dla zmarłych.
12.00  W 8. rocznicę ślubu Anny i Macieja z podziękowaniem za ofiarowane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla całej rodziny.
17.00  Za ++ dziadków i babcie z rodzin Nawrot, Żabski, Szramiak i Sinkowski.

Wtorek 2.01.2024 św. Bazylego Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła; św. Grzegorza z Nazjanzu

7.00    1. Za + Ryszarda Kansy w kolejną rocznicę śmierci, ++ rodziców i rodzeństwo.
            2. Za + Teofila Witek (od uczestników pogrzebu).

Środa 3.01.2024

7.00    1. Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
            2. O zdrowie dla matek Pelagii, Anny, Jadwigi.

Czwartek 4.01.2024 | I Czwartek Miesiąca

7.00    1. Za + mamę Gertrudę Klos (w 20. rocznicę śmierci), + ojca Alojzego i brata Leopolda oraz za ++ z pokrewieństwa i dusze czyśćcowe.
            2. O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii, o zachowanie powołań, w intencji liturgicznej służby ołtarza i ich rodzin.

Piątek 5.01.2024 | I Piątek Miesiąca

7.00    1. W intencji czcicieli NSPJ, róż różańcowych i ich rodzin.
           2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Felicitas Scholz z okazji kolejnej rocznicy urodzin, o błogosławieństwo Boże w całej rodzinie.
           Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.

Sobota 6.01.2024 Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli

Kolekta na misje

7.15    Różaniec wynagradzający.
8.00    W intencji wynagradzającej NMP za bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki.
            Po Mszy św. medytacja I-sobotnia.
10.00  Za + Sebastiana Sdzuj (w 1. rocznicę śmierci).
12.00  1. Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Lidii Kuchciak z okazji 75. rocznicy urodzin, o błogosławieństwo w całej rodzinie.
            2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Łukasza Kotali z okazji 40. rocznicy urodzin oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
            Po południu Opolski Orszak Trzech Króli – szczegółowe informacje później.
17.00  Za + męża Jerzego Mazur (w 8. rocznicę śmierci), ++ rodziców i teściów, dusze czyśćcowe.

Niedziela Chrztu Pańskiego 7.01.2024

Kolekta parafialna i diecezjalna

8.00    W intencji rodzin przyjmujących odwiedziny kolędowe.
10.00  1. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Anny Zyla z okazji 75. urodzin oraz o Boże błogosławieństwo dla dzieci z rodzinami.
            2. Za + Adelę Kubis (w rocznicę ziemskich urodzin), + ojca Erwina, ++ teściów Joannę i Edmunda Drzymała.
12.00  O łaskę nieba dla ++ Olgi i Adama Kułach, Józefy Kułach.
16.00  Spotkanie dla małżeństw (Dom św. Józefa).
16.15  Nieszpory niedzielne.
17.00  Za + Krzysztofa Aleksanderka (od sąsiadów).

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.