Intencje 02.05.2022

Poniedziałek 02.05.2022 św. Atanazego Wielkiego, biskupa

7.00    Za + Czesława Czaja (od uczestników pogrzebu).
18.00  Za + ojca Jerzego Wieczorek w 2. rocznicę śmierci.

Wtorek 03.05.2022 Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

7.00    Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Królowej Polski w intencji ojczyzny, o pokój na świecie, o pojednanie w naszej.
18.00  Za ++ rodziców Marię i Franciszka Świerc, Gertrudę i Pawła Przybyła, ++ z pokrewieństwa i dusze czyśćcowe.

Środa 04.05.2022 św. Floriana, żołnierza i męczennika

Wotywna o św. Józefa
7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00  Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego dla całej rodziny.

Czwartek 05.05.2022 – I czwartek miesiąca

7.00    O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii, o zachowanie powołań, w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin.
16.00     Uroczystość I spowiedzi świętej
18.00  Za + Józefa Bednarka (od siostry Zofii z mężem Józefem, z Głuszyny).
            Po Mszy św. nabożeństwo majowe.

Piątek 06.05.2022 święto św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego | I piątek miesiąca

7.00    W intencji czcicieli NSPJ, Róż różańcowych i ich rodzin.
od 8.30 Miesięczne odwiedziny chorych
17.00  Okazja do spowiedzi dla dzieci, od 17.30 dla dorosłych i adoracja. Na zakończenie adoracji nabożeństwo do NSPJ.
18.00  1. Za + Alojzego Jonczyk, ++ z pokrewieństwa.
           2. Za + Jerzego Ofczorz w 30. dzień po śmierci.
           Po Mszy św. nabożeństwo majowe (nie ma dziś wyjątkowo adoracji po Mszy św.)

Sobota 07.05.2022 – I sobota miesiąca

7.15    Różaniec wynagradzający
8.00    W intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do Maryi.
            Po Mszy św. medytacja I sobotnia
13.00  Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Łucji i Gerarda Kotulla z okazji 40. rocznicy ślubu i o zdrowie dla synów, synowych i wnuków.
16.00  Nauka przedchrzcielna
17.00  1. W intencji strażaków OSP Gosławice, z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i bezpieczeństwo w dalszej służbie.
           2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla rocznego dziecka Dominika.
           Po Mszy św. nabożeństwo majowe

IV Niedziela Wielkanocna 08.05.2022 | I Komunia św.

Kolekta parafialna | Zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej

7.00    Za ++ chrzestnych Łucję i Izydora.
9.00    Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo, dary i moc Ducha Świętego z okazji urodzin Agnieszki Uchorczak.
10.30  W intencji dzieci przyjmujących I Komunię Świętą, ich rodzin i bliskich.
12.00  Za + mamę Stanisławę w 10. rocznicę śmierci, + tatę Piotra, + brata Jana, siostrę Helenę, + ciocię Agnieszkę oraz bliskich ++ z rodziny Sieradzkich i Serafinów, z prośbą o miłosierdzie Boże i wieczną radość w Królestwie Niebieskim.
16.15  Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I Komunijnych
17.00  Za ++ Stanisławę i Ludwika Koszałkowskich oraz ++ z rodziny Mały i Koszałkowski.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account