Intencje 04.03.2024

Wypomink banner

PONIEDZIAŁEK 4.03.2024 ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA

7.00    Za + Krzysztofa Aleksanderka (od uczestników pogrzebu).
18.00  Za żyjących i ++ członków róży różańcowej p. Anny Zyla.

WTOREK 5.03.2024

7.00    Za + ks. proboszcza Alojzego Ploszczyka (w 47. rocznicę śmierci).
18.00  Za + męża Leona Kotula, syna Huberta, ++ teściów z rodziny Kotula, ++ rodziców Niedziela i ++ z rodziny Niedziela.

ŚRODA 6.03.2024

7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00  Za + siostrę Wiesławę Piotrowską (w 1. rocznicę śmierci).

CZWARTEK 7.03.2024 | I CZWARTEK MIESIĄCA

7.00    O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii, o zachowanie powołań, w intencji liturgicznej służby ołtarza i ich rodzin.
18.00  Za + Gertrudę Zdzuj (od uczestników pogrzebu).

PIĄTEK 8.03.2024

7.00    W intencji Urszuli, z okazji kolejnych urodzin, dziękując za łaski, którymi obdarzył Bóg, prosząc o błogosławieństwo na każdy kolejny dzień życia. O błogosławieństwo dla całej rodziny.
16.30  Droga krzyżowa z rozważaniami dla dzieci.
17.15  Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych.
18.00  Przez wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej w intencji wszystkich kobiet i dziewcząt naszej parafii.
            Po Mszy św. adoracja do 19.30.

SOBOTA 9.03.2024

8.00    Za żyjących i ++ członków róży różańcowej p. Edyty Meja, o pokój na świecie.
17.00  Za + ojca Erwina (w 19. rocznicę śmierci), + mamę Adelę.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10.03.2024 - Laetare

KOLEKTA PARAFIALNA

8.00    Za ++ Leonarda, ks. Romana, ++ z rodzin Halupczok, Sznajder i Balcer (od Lidie i Huberta z rodzinami).
10.00  Za + Kazimierza Fiałka (w 1. rocznicę śmierci), za ++ z rodzin Fiałka i Leśkiewicz i dusze czyśćcowe.
12.00  1. O łaskę nieba dla + Anieli Nowak (w 14. rocznicę śmierci) oraz za ++ rodziców i teściów, brata Henryka i bratowej Emilii.
            2. W intencji rodziny Jastrzębskich, o ulgę w chorobie dla Andrzeja.
            3. Do Bożej Opatrzności w intencji Antoniego Kansy z okazji 1. rocznicy urodzin, prosząc o Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Anioła Stróża i wszelkie potrzebne łaski dla jego rodziców.
16.15  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
17.00  Za + Joachima Rzotki (od uczestników pogrzebu).

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.