Intencje 11.03.2024

Wypomink banner

Od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 do 17.55 adoracja i okazja do spowiedzi.

Poniedziałek 11.03.2024

7.00    Za ++ rodziców Matyldę i Józefa Gawlik, ++ dziadków Król i Gawlik, ++ ciotki, wujków, dusze czyścowe.
17.45  Nowenna przed uroczystością św. Józefa
18.00  Za + Pawła i Gertrudę Zdzuj, wnuka Sebastiana, ++ z pokrewieństwa.

Wtorek 12.03.2024

7.00    Z okazji urodzin Doroty z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo za dzieci i wnuki oraz w intencji całej rodziny Grund.
17.45  Nowenna przed uroczystością św. Józefa
18.00  Za + rodziców Apolonię i Stefana Stotko, ojca Antoniego Nawrat, siostrę Urszulę, siostrę Monikę, dziadków, ++ z rodzin Stotko i Nawrat.

Środa 13.03.2024

7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
17.45  Nowenna przed uroczystością św. Józefa
18.00  Za + Antoniego, Tadeusza, Mirosława i Annę Balickich, dusze czyśćcowe.

Czwartek 14.03.2024

7.00    O zdrowie i opiekę Bożą dla Brygidy i Jerzego Kocot.
17.45  Nowenna przed uroczystością św. Józefa
18.00  Za + męża Mariusza Chudy ++ teściów Teresę i Kazimierza oraz ++ z rodziny

Piątek 15.03.2024

7.00    Za + Andrzeja Semków (od rodziny Kaletów z Mroczkowa).
16.30  Droga krzyżowa z rozważaniami dla dzieci.
17.15  Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych
18.00  Za + męża i ojca Tomasza Hamadyk oraz za ++ dziadków Kownackich, Hamadyk, Ilków, dziadka Głowackiego, Teresę i Ryszarda Olszewskich, Zofię Kałkowską, Mariusza Jadczyk, Marcina Głowackiego oraz wszystkich ++ z rodziny
Po Mszy św. nowenna przed uroczystością św. Józefa i adoracja do 19.30

Sobota 16.03.2024

8.00    W intencji Hiltrud z okazji 85. rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, błogosławieństwo Boże dla rodzin, dzieci oraz o dar nieba za zmarłego męża Izydora.
15.00  Chrzest św.: Piotr Zygmunt Lisek
17.00  W podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo dla Anieli Włochowicz z okazji 94. urodzin. Za + męża Piotra z prośbą o łaskę życia wiecznego.
Po Mszy św. nowenna przed uroczystością św. Józefa

V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024

Zbiórka przed kościołem na dalsze remonty w Domu św. Józefa

8.00    1. W intencji żyjących i zmarłych z róży różańcowej p. Marii Winchula, oraz o pokój na świecie.
            2. Za ++ ojców Aleksandra i Mieczysława, za + brata Wiesława.
10.00  O pokój duszy i wieczne zbawienie dla + Piotra Błachowicza (od kuzynki Katarzyny z rodziną).
12.00  Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo z okazji 65. rocznicy urodzin i przejścia na emeryturę.
            Po Mszy św. Chrzest: Magdalena Agnieszka Rębisz, Józef Gracjan Ralko
16.15  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na zakończenie Nowenna przed uroczystością św. Józefa
17.00  Za ++ rodziców Małgorzatę i Józefa Bieniek.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.