Featured

Intencje 17.06.2024

Poniedziałek 17.06.2024 św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

7.00    O łaskę nieba dla dusz czyśćcowych.
18.00  1. Za + Edwarda Świtkowskiego (w 80. rocznicę ziemskich urodzin).
            2. O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski Matki Bożej dla Hanny Głodek w pierwsza rocznicę urodzin (na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo rocznego dziecka).

Wtorek 18.06.2024

7.00    W intencji córki Michelle (z okazji 9. urodzin), prosząc o błogosławieństwo Boże na każdy dzień oraz w intencji całej rodziny.
18.00  Za ++ rodziców Janinę i Mariana Radzików oraz + babcię Mariannę Sekuła (w kolejne rocznice śmierci).

Środa 19.06.2024

Wotywna o św. Józefa
7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00  Do Bożej Opatrzności, przez wstawiennictwo MB z Góry Karmel i św. Józefa o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla ojca Łukasza z okazji urodzin oraz za ++ rodziców Łucję i Piotra oraz + Irenę Kansy.

Czwartek 20.06.2024

7.00    Za ++ Helenę i Gerharda Wocław, ++ rodziców, teściów i dusze czyśćcowe.
18.00  Za + Ilse Kurtz (w 1. rocznicę śmierci), za + męża Ericha Kurtz o dar nieba.

Piątek 21.06.2024 Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Opolskiej

7.00    Z podziękowaniem za otrzymane Boże Błogosławieństwo, zdrowie i łaski w dniu 18 urodzin Neli z prośbą o dalsze.
18.00  W intencji dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego

Sobota 22.06.2024

8.00    Za + ojca Gerharda, + brata Henryka Brzesina, ++ teściów Urszulę i Kazimierza Rodzeń, ++ Zygmunta i Małgorzatę, ++ dziadków z obu stron, ++ z pokrewieństwa.
17.00  Za + męża i ojca Antoniego Libor (w kolejną rocznicę śmierci), za ++ z pokrewieństwa Libor - Świerc, oraz o zdrowie w rodzinie.

XII Niedziela Zwykła 23.06.2024 | Dzień Ojca

Kolekta na gaz i energię elektryczną

8.00    Z okazji Dnia Ojca za ++ Alojzego i Reinholda.
10.00  Za + męża, ojca i dziadka Joachima (w rocznicę śmierci i urodzin), ++ rodziców Marię, Łucję, Józefa Linkert, ++ teściów Albinę i Józefa Jonczyk. O zdrowie w rodzinie.
12.00  W intencji ojców naszej parafii - o Boże błogosławieństwo dla żyjących, radość życia wiecznego dla zmarłych
16.15  Nieszpory niedzielne
17.00  Za ++ rodziców: Janinę i Stanisława Sikorskich.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.