Intencje 26.02.2024

RekolekcjeWP bannerwwwOd poniedziałku do czwartku od 17.30 do 17.55 adoracja i okazja do spowiedzi

PONIEDZIAŁEK 26.02.2024

7.00     Za żyjące i zmarłe członkinie róży różańcowej Róży Hanusik.
18.00   W intencji Karola Hebda z okazji 12. rocznicy urodzin.

WTOREK 27.02.2024

7.00     Za + Urszulę Kampa (od uczestników pogrzebu).
18.00   Za ++ rodziców Antoniego, Gertrudę i Hildegardę Weber i rodziców Albinę i Józefa Jonczyk, + brata Joachima i ++ z pokrewieństwa.

ŚRODA 28.02.2024

7.00     Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00   Za ++ rodziców Helenę i Piotra Zyla, Marię i Stefana Jonczyk, ++ z pokrewieństwa i dusze czyśćcowe.

CZWARTEK 29.02.2024
PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
ABY ZYSKAĆ, TRZEBA STRACIĆ. OBLICZA STRATY

PROWADZI KS. PAWEŁ BRUDEK

7.00     Msza św. z nauką rekolekcyjną. Za + Piotra Kansy w rocznicę śmierci, ++ Łucję, Irenę i Gerarda Kansy i całe pokrewieństwo.
9.30     Okazja do spowiedzi – osoby, które chcą przyjąć sakrament chorych, powinny być w stanie łaski uświęcającej (jeśli trzeba, powinny skorzystać z sakramentu pokuty)
10.00   Msza św. w intencji chorych naszej parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
Po Mszy św. adoracja do godziny 17.50.
18.00   Msza św. z nauką rekolekcyjną. Za + żonę, mamę, babcię Lidię.

PIĄTEK 1.03.2024 | I PIĄTEK MIESIĄCA

7.00     Msza św. z nauką rekolekcyjną. W intencji czcicieli NSPJ, Róż różańcowych i ich rodzin.
            Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ, a następnie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.15.
8.30     Rekolekcyjne odwiedziny chorych (chorzy ks. Marcina).
16.30   Droga krzyżowa z rozważaniami dla dzieci.
17.15   Droga krzyżowa z wypominkami za zmarłych.
18.00   Msza św. z nauką rekolekcyjną
             1. Za ++ rodziców Wiktorię i Gerharda Staś, ++ z pokrewieństwa z obu stron, ++ rodziców Janinę i Jana
            2. Za + Jana Piechota (od uczestników
19.00   Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży (Dom św. Józefa)

SOBOTA 2.03.2024 | I SOBOTA MIESIĄCA

7.15     Różaniec wynagradzający.
8.00     Msza św. z nauką rekolekcyjną. W intencji wynagradzającej NMP za bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu.
            Po Mszy św. medytacja I-sobotnia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.45.
9.30     Rekolekcyjne odwiedziny chorych (chorzy ks. Kamila).
10.00   Spotkanie duszpasterstwa rolników (Dom św. Józefa).
16.00   Nauka przedchrzcielna (na plebanii).
17.00   Msza św. z nauką rekolekcyjną (z soboty)
             1. Za + męża i ojca Alojzego Waldera, za ++ rodziców Magdalenę i Gerarda, siostrę Marię oraz za ++ z pokrewieństwa.
            2. Za ++ Władysławę i Zenona Orłowskich, ++ z rodziny i dusze czyśćcowe.
18.00   Spotkanie rekolekcyjne dla małżonków i narzeczonych

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3.03.2024

KOLEKTA JAKO PODZIĘKOWANIE DLA KS. PAWŁA

8.00     Za ++ ojców Alojzego, Karola, Reinholda.
10.00   1. O szczęśliwe rozwiązanie dla Marty, zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny.
            2. Za + syna Krzysztofa, + synową Renatę.
12.00   1. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę w intencji mamy Anieli Rzeźniczek z okazji 88. rocznicy urodzin.
              2. Za ++ rodziców Stanisławę i Jana Spólniak, siostrę Teresę, szwagra Stanisława, braci Kazimierza i Jerzego.
              3. W intencji nowo ochrzczonego dziecka Judyty Agaty Olechnowicz (odpr. ks. Łukasz Knosala)
           W czasie Mszy św. Chrzest: Judyta Agata Olechnowicz
16.15   Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
17.00   Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Agaty z okazji 15. rocznicy urodzin.Wypomink banner

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.