Intencje 29.01.2024

Poniedziałek 29.01.2024

7.00    Za dusze czyśćcowe.
18.00  Za + mamę Różę (w 1. rocznicę śmierci), za + ojca Piotra, za ++ w rodzinach Brzoza i Baron oraz dusze czyśćcowe.

Wtorek 30.01.2024

7.00    Za dusze czyśćcowe.
18.00  Za ++ Czesława i Józefę Kwiecińskich.

Środa 31.01.2024 św. Jana Bosko

Wotywna o św. Józefie
7.00    Przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji parafian, dobrodziejów i przyjaciół naszej parafii.
18.00  Za + Pelagię Zdzuj, ++ rodziców Różę, Feliksa Zdzuj, Apolonię, Stefana Stotko, brata Joachima ++ z pokrewieństwa i dusze czyśćcowe.

Czwartek 01.02.2024 | I Czwartek Miesiąca

7.00    1. O nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne szczególnie z naszej parafii, o zachowanie powołań, w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza i ich rodzin.
2. O łaskę żywej wiary i opiekę Matki Bożej dla Joanny i Roberta (z okazji kolejnej rocznicy ślubu).
18.00  Za + Adelę Kubis (od uczestników pogrzebu).

Piątek 02.02.2024 Święto Ofiarowania Pańskiego | I Piątek Miesiąca

7.00    W intencji czcicieli NSPJ, Róż różańcowych i ich rodzin.
            Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ
8.30    Miesięczne odwiedziny chorych (ks. Marcin)
17.00  Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży (od 17.30 dla wszystkich).
18.00  Za + matkę Marię Passoń, + ojca Hiacentego, + męża Heryka Panek, + ciotkę Bronisławę, ++ z pokrewieństwa.
            Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ i adoracja do 19.30

Sobota 03.02.2024 | I Sobota miesiąca

Po Mszach św. okazja do przyjęcia błogosławieństwa gardła ku czci św. Błażeja
7.15    Różaniec wynagradzający
8.00    W intencji wynagradzającej NMP za bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach.
            Po Mszy św. medytacja I - sobotnia
9.30    Miesięczne odwiedziny chorych (ks. Kamil).
16.00  Nauka przedchrzcielna (na plebanii).
17.00  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Krystiana Sdzuj z okazji 50. rocznicy urodzin.

V Niedziela Zwykła 04.02.2024

Kolekta parafialna i diecezjalna

8.00    Za ++ rodziców Weronikę i Longina Kansy, Julię i Tomasza Staisz, + męża Alojzego, + brata Izydora.
10.00  Za ++ rodziców Marię i Józefa, + babcię Mariannę i ++ pokrewieństwo.
12.00  1. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę, zdrowie, Boże błogosławieństwo dla Andrzeja Segal z okazji 70. rocznicy urodzin.
             2. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i opiekę Anioła Stróża dla rocznego dziecka Julii Sroka oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie.
16.15  Niedzielne nieszpory
17.00  Za ++ rodziców Józefę i Edwarda i dusze czyśćcowe.

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.