Aktualności

Krzesło dla św. Józefa

Banner www krzeslow

Nowa Sala z lilią

W minionym tygodniu udało się szczęśliwie zakończyć I etap prac remontowych w Domu św. Józefa. Zyskaliśmy w ten sposób pięknie odnowioną „Salę z lilią” do spotkań formacyjnych naszych grup, spotkań warsztatowych i jeśli będzie taka potrzeba także towarzyskich dla naszych parafian.

Drugie, mniejsze pomieszczenie, jest przeznaczone na poradnię przedmałżeńską i rodzinną. Będzie tam także możliwość spotkania z psychologiem dla dorosłych i dla dzieci.

Duża sala jest wyposażona w aneks kuchenny z małą zmywarką do naczyń, aby można było zrobić kawę czy herbatę i sprawnie także posprzątać po spotkaniu.

Jest także duży opuszczany ekran i zamontowany na stałe projektor. Nie będzie więc problemem wspólne obejrzenie filmu.

Kubków, szklanek, filiżanek, sztućców mamy w Domu św. Józefa pod dostatkiem, więc nie będziemy nic dokupywać. Są one w bardzo dobrym stanie i posłużą nam jeszcze na wiele różnych spotkań.

Ponieważ sala ma służyć przede wszystkim do spotkań formacyjnych czy warsztatowych, większych stołów tam nie planujemy. W razie potrzeby mamy 4 składane stoły piknikowe, które świetnie się sprawdzają w różnych sytuacjach, a przy tym są lekkie i zajmują mało miejsca po złożeniu. 

 Krzesła dla św. Józefa

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, za złożone ofiary. Zebrana kwota to w sumie 12 140zł. którą przeznaczamy na zakup krzeseł, foteli i mebli do nowej sali. 

Potrzebujemy jeszcze około 30 krzeseł tapicerowanych (cena ok. 250 zł) do sali warsztatowej oraz 3–4 fotele (cena ok. 350 zł) do poradni rodzinnej. Do tego jakiś mały stolik do kawy, biurko i szafa na dokumenty, zasłony do okien.

Chcę Was zaprosić do włączenia się w koszty wyposażenia tych pomieszczeń i ofiarowania jednego krzesła, fotela, stolika czy biurka do Domu św. Józefa (a dokładniej kwoty, za którą wspomniane sprzęty zakupimy).

Ofiary na ten cel można wrzucić do koszyczka czy skarbony w kopercie z dopiskiem Krzesło dla św. Józefa, przynieść do kancelarii, czy też zrobić przelew na konto parafialne (z dopiskiem Darowizna na cele kultu religijnego – Krzesło dla św. Józefa). 

Nowe ogrzewanie w akcji

Dzięki nowemu systemowi centralnego ogrzewania możemy utrzymywać optymalną temperaturę w tej sekcji, przy ustawionych minimalnych temperaturach w pozostałych sekcjach budynku, które są nieużywane i jeszcze czekają na remont.

Wykonawcy

Bardzo dziękuję za wszystkie mniejsze i większe zaangażowanie oraz pomoc przy remoncie tych pomieszczeń. Prace remontowe i wykończeniowe wykonała firma Remontowo-Wykończeniowa „Solador” naszego parafianina p. Jana Namyślika. Mnóstwo pracy przy przygotowaniu pomieszczeń do remontu wykonała firma p. Rudolfa Czai, a także nasi lektorzy. 

Sprawozdanie finansowe

  • Materiały budowlane 23 600 zł.
  • Materiały wykończeniowe (nowe drzwi, nowa instalacja elektryczna, oświetlenie, tapety, ekran i projektor itp.) 13 238 zł.
  • Aneks kuchenny ze zmywarką 5000 zł.
  • Meble (krzesła, szafki, biurko) 10 000 (koszt szacowany).
  • Prace budowlane, malarskie, instalacyjne i wykończeniowe 36 440 zł.
  • Wywóz odpadów budowlanych i gabarytowych 3500 zł.

Razem 91 778 zł.

Pozostałe inwestycje w naszej parafii

Dziękuję przy tej okazji za wszystkie ofiary składane na inwestycje gospodarcze. Dzięki nim powoli realizujemy prace remontowe w naszej parafii.

Oprócz prac w Domu św. Józefa przed naszym odpustem delikatnej zmianie uległo oświetlenie prezbiterium i bocznych ołtarzy, a także stacji drogi krzyżowej. Został również zakupiony nowy mikrofon bezprzewodowy do kościoła. To takie małe prezenty dla naszej świątyni parafialnej na jej 90-lecie. Bardzo powoli, ale nieuchronnie zbliżamy się do decyzji o malowaniu kościoła… koszt na dziś to ok. 250 tys. zł. Choć to perspektywa kilku lat – już o tym myślimy.

Na plebanii czeka nas wymiana części instalacji elektrycznej, a potem długo odkładane malowanie korytarzy i kuchni.

Na ostatnim spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej podjęto decyzję, że od listopada bieżącego roku ofiarę gospodarczą będą zbierać członkowie rady do koszyczka przed kościołem w 3. niedzielę miesiąca.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.