Nowy szafarz w parafii

W najbliższą niedzielę 8 grudnia 2013 r., podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 14.00, odprawianej w katedrze Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu biskup opolski Andrzej Czaja ustanowi nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej dla diecezji opolskiej. W ten sposób do około 1600 dotychczas posługujących szafarzy dołączy kolejna grupa ponad 56 mężczyzn i 6 sióstr zakonnych, którzy będą nosić Komunię świętą do chorych oraz pomagać w rozdzielaniu Komunii św. podczas dużych uroczystości w diecezji i w swoich parafiach. Nowi szafarze do pełnienia tej funkcji przygotowywali się podczas trwającego w listopadzie i grudniu kursu, w ramach którego poznawali zarówno teologiczne treści sakramentu Eucharystii, jak również umocowanie prawne tej funkcji oraz praktyczne aspekty jej pełnienia.

Dla nas to również radość, ponieważ do grona naszych nadzwyczajnych szafarzy komunii św. dołączy Pan Joachim Lepich.

Dziękujemy serdecznie za chęć pomocy dla naszej wspólnoty parafialnej!

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.