Ogłoszenia

Ogłoszenia 26.09.2021

 1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory, dziś o godz. 16.15.
 2. Rodziców i dzieci, które w przyszłym roku chcą przyjąć I Komunię św. w naszej parafii, zapraszamy na spotkanie dziś o godz. 15.00 (w kościele).
 3. Rodziców pragnących pogłębić swoją relację z dziećmi, zapraszamy do udziału w jesiennej edycji Szkoły dla rodziców. To cykl 10 cotygodniowych spotkań o charakterze warsztatowym. Koszt udziału w całym szkoleniu to 200 PLN/os. Spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 18.00 w domu katechetycznym. Prosimy o zapisy przez formularz na stronie internetowej parafii.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej i I szkoły średniej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 (w kościele).

Ogłoszenia 19.09.2021

 1. Zapraszamy na pierwsze po wakacyjno/covidowej przerwie spotkanie scholi parafialnej we wtorek o godz. 19.00. Będziemy przygotowywać repertuar na tegoroczny dzień papieski. Zapraszamy także nowe osoby zainteresowane wspólnym śpiewem.
 2. Spotkanie kręgu biblijnego – w środę po Mszy św. wieczornej.
 3. Chłopców chcących dołączyć do grona ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie Dzieci Maryi – w sobotę o 9.00.
 4. W czwartek o 20.00 kolejne spotkanie Parafialnego Kursu Tańca Towarzyskiego (stopień podstawowy). Można i warto jeszcze dołączyć.

Ogłoszenia 12.09.2021

 1. W naszej parafii przeżywamy dzisiaj dożynki. Msza św. dożynkowa w intencji naszych rolników i działkowców o godz. 10.30. Gospodarzami tegorocznych dożynek są p. Edyta i Paweł Mróz. W związku z dożynkami nie będzie dzisiaj nieszporów.
 2. Jutro 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na wieczór fatimski. Wieczorna Msza św. z kazaniem fatimskim o godz. 19.00, a po niej różaniec w kościele i procesja z figurą i świecami wokół kościoła. O poniesienie figury prosimy w tym miesiącu mężczyzn.
 3. Spotkanie kręgu biblijnego – w środę po Mszy św. wieczornej.
 4. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o 19.30 w związku z przypadającym w sobotę świętem św. Stanisława Kostki, patrona młodych.

Ogłoszenia 29.08.2021

1. Zapraszamy dziś na 15.30 do domu katechetycznego na spotkanie Misyjne z ks. Markiem Sobottą.
2. Dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w środę 1.09 o godz. 18.00. W tym dniu okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00. Po Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych oraz indywidualne błogosławieństwo dzieci.
3. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w czwartek 2.09. od 8.30.

Ogłoszenia 22.08.2021

1. Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia naszego parafialnego odpustu.

2. Parafialna pielgrzymka na Górę św. Anny na odpust ku czci Aniołów Stróżów sygnalizuje nam nieuchronny koniec wakacji letnich. Wyjazd pielgrzymów w sobotę o 8.40 z parkingu obok kościoła.

3. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Marka Sobottę, misjonarza naszej diecezji pracującego w Papui – Nowej Gwinei. Po Mszy św. będzie można wspomóc jego pracę misyjną. Po południu o 15.30 zapraszamy do domu katechetycznego na spotkanie misyjne z ks. Markiem.

Ogłoszenia 15.08.2021

1. W naszej parafii dziś uroczystość Odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Dziękujemy ks. Markowi Lisowi za wygłoszone dziś kazanie odpustowe i ks. Tadeuszowi Dziedzicowi za pomoc duszpasterską. Podziękowania dla wszystkich parafian i gości, którzy przyjęli zaproszenie do wspólnego świętowania. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej uroczystości, pomagali sprzątać kościół i obejście wokół naszej świątyni. Podziękowania dla całej służby liturgicznej.

Ogłoszenia 08.08.2021

1. Gościmy dzisiaj ks. Dariusza Flaka, pochodzącego z naszej diecezji misjonarza pracującego w Peru. Przez cały dzień głosi dziś kazanie, a po Mszy św. będzie można przed kościołem wspomóc jego pracę misyjną.

2. W piątek 13.08 – dzień fatimski. Wieczorna Msza św. z kazaniem fatimskim o godz. 19.00, potem różaniec w kościele i procesja ze świecami i figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. O niesienie figury prosimy tym razem kobiety.

3. W przyszłą niedzielę nasza parafia obchodzić będzie Uroczystość Odpustową ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Naszym kaznodzieją odpustowym w tym roku będzie ks. prof. Marek Lis z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Uroczysta suma odpustowa w intencji parafian o godz. 11.00. Na zakończenie Mszy Procesja Eucharystyczna wokół kościoła i uroczyste Te Deum. Zapraszamy do służby nasze Marianki, ministrantów i lektorów, szafarzy, panów do niesienia baldachimu.

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2018 Parafia WNMP Opole-Gosławice - ŁW
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account