Ogłoszenia

Ogłoszenia 04.12.2022

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 2. Dziś o 15 nieszpory adwentowe.
 3. Zapraszamy do udziału w roratach. Z kazaniem dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Z kazaniem dla dorosłych w poniedziałki i czwartki o 6.30 Zachęcamy do przyjścia na roraty z lampionem albo świecą, do włączenia się w procesję na wejście.

Ogłoszenia 20.11.2022

1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje. 

2. Aby nie wychłodzić zanadto kościoła, w tym tygodniu włączone już zostało ogrzewanie. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętają o zamykaniu drzwi kościoła. Przypominamy także, że ogrzewanie podłogowe w naszej świątyni jest zainstalowane pod ławkami w nawie głównej. W związku z tym w nawach bocznych i na chórze może być (i zwykle jest) chłodniej. Zachęcamy również do zajmowania miejsc z przodu kościoła, gdzie zwykle jest cieplej. 

Ogłoszenia 13.11.2022

 • Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 • Dziś po Mszach Świętych panowie z zarządu naszego cmentarza przy ul. Wygonowej w kancelarii parafialnej zbierają ofiary na bieżące utrzymanie naszej nekropoli. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy regularnie włączają się w te koszty.
 • Dziś o 16.15 niedzielne nieszpory z udziałem rodziców i dzieci I-komunijnych.
 • Rozpoczynamy tegoroczną edycję Kana Welcome, czyli roczny cykl spotkań formacyjnych dla małżeństw. Jeżeli jakieś małżeństwo chciałoby jeszcze dołączyć, można to zrobić, zapisując się poprzez formularz znajdujący się pod linkiem dostępnym tutaj. Zapisy do środy 16.11.2022 r. (w gazetce błędnie podano do 9.11)
 • Nasze Marianki i dziewczynki, które chciałyby do nich dołączyć, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00.
 • Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – uroczystość Chrystusa Króla. Powoli zbliżamy się do Adwentu. Już dziś zachęcamy do dobrego przeżycia tego czasu. Warto zaplanować sobie udział w roratach, zrobić postanowienie do pracy nad sobą, zaplanować spowiedź na początek Adwentu. Zadbać także o przygotowanie wieńca adwentowego, lampionu.
 • W następnym tygodniu (po 20.11) będziemy potrzebowali chętnych do pomocy przy przygotowaniu tegorocznego wieńca adwentowego do naszego kościoła. Zainteresowanych pomocą prosimy o informację w zakrystii bądź kancelarii.
 • Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby parafialne i diecezjalne: 4427 PLN, 200 koron szwedzkich, 1 euro. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne przez ofiaromat: 270 PLN. Ofiara na pomoc dla Ukrainy (skarbona): 419 PLN. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone przy okazji tegorocznych wypominek. Przeznaczamy je na remont w Domu św. Józefa: 9350 PLN. Dziś kolekta parafialna oraz zbiórka na Pomoc Kościołowi w Potrzebie – pomoc dla Kościoła na Ukrainie (zbiórka do skarbony). Za tydzień kolekta gospodarcza na dalsze remonty w Domu św. Józefa oraz zbiórka do puszki na remont katedry opolskiej.
 • Za wszystkie modlitwy, ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii – serdeczne dzięki. Dziękujemy za wszystkie zamawiane intencje Mszy św. oraz za dary na stół plebanijny. 

Ogłoszenia 06.11.2022

 1. Dziś w naszej parafii Kiermasz, czyli rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego (dokładnie rocznica przypada 8 listopada). Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok włączają się w troskę o naszą świątynię parafialną, angażując swoje siły, czas i środki materialne. To cała rzesza osób, bez których codzienne funkcjonowanie naszej wspólnoty byłoby utrudnione. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, dobrodziejom i przyjaciołom za współtworzenie tej małej cząstki Kościoła, jaką jest nasza parafia. 
 2. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na prelekcję o budowniczym opolskich kościołów, także i naszej świątyni – ks. prałacie Józefie Kubisie. Prelekcję wygłosi p. Tymoteusz Morela. Po prelekcji będzie można nabyć książkę o ks. prałacie.

Ogłoszenia 30.10.2022

Wypominki rosary

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 2. Dzieci, które brały udział w różańcowym wyzwaniu, zapraszamy jutro na ostatnie w październiku nabożeństwo różańcowe. Prosimy o przyniesienie plansz z obrazkami.
 3. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zachęcamy do przeżycia tych dni w duchu religijnym, przede wszystkim jako czasu modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. w intencji zmarłych, a także uzyskania dla nich odpustu zupełnego. Można to zrobić w dniach od 1 do 8 listopada, spełniając następujące warunki: nawiedzenie cmentarza lub kościoła oraz wypełnienie zwykłych warunków, tj. bycie w stanie łaski uświęcającej, przystąpienie do komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówienie modlitw „Ojcze nasz" i „Wierzę w Boga" oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez papieża oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.

Ogłoszenia 23.10.2022

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, szczególnie w intencji pokoju, a także w intencji naszych rodzin, dzieci i młodzieży. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii od poniedziałku do piątku – po Mszy wieczornej. W sobotę – po Mszy porannej oraz w niedzielę o godz. 16.15.

Ogłoszenia 16.10.2022

Rosary

 1. Od poniedziałku do czwartku od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Na zakończenie adoracji śpiewamy suplikacje.
 2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, szczególnie w intencji pokoju, a także w intencji naszych rodzin, dzieci i młodzieży. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii od poniedziałku do piątku – po Mszy wieczornej. W sobotę – po Mszy porannej oraz w niedzielę o godz. 16.15. 
 3. Obchodzimy dziś Dzień Papieski. Po Mszach Świętych będzie możliwość nabycia kremówek papieskich.
  Po Mszy wieczornej (o godz. 18.00) zapraszamy na koncert Magnificat anima mea Dominum! Będzie to muzyczna podróż po tajemnicach życia Maryi. Przewodnikami w tej podróży będą dzieła muzyki wokalnej autorów różnych epok. Koncert w wykonaniu Kameralnego Zespołu Wokalnego Cantores Opolienses pro Musica Sacra, działającego przy Wydziale Teologicznym UO pod dyrekcją Kacpra Kubiaka (Akademia Muzyczna we Wrocławiu) i ks. Joachima Waloszka. Po koncercie będzie można złożyć ofiarę na rzecz wykonawców.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account