2017 i starsze

Ogłoszenia parafialne - 12.11.2017 r.

Niedziela, 12.11.2017 r.

* Dziękujemy za kolektę złożoną na kościół parafialny oraz za ofiary składane do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.

* W związku z Kiermaszem można zakupić okolicznościową widokówkę za złotówkę.  

* Na godz. 15:00 zapraszamy na Nieszpory kiermaszowe za parafian i dobrodziejów.

* Zachęcamy do zakupu ?Gościa Niedzielnego? (5 zł.). W nim m.in. poruszający artykuł o siostrze Hatune Dogan, która ratuje kobiety przed tzw. Państwem Islamskim.

 

(1) Najbliższe wolne intencje: 13.12 (7:00), 14.12 (7:00), 15.12 (7:00), 18.12 (7:00), 19.12 (7:00), 20.12 (7:00),  21.12 (7:00), 22.12 (7:00), 24.12 (7:00), 24.12 (7:00), 25.12 (9:00), 26.12 (7:00 oraz godz.12:00). Jednocześnie trwają zapisy intencji mszalnych na przyszły rok.

 

(2) W poniedziałek w salkach przy parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła rozpocznie się kolejny cykl katechez w ramach tzw. katechumenatu. Spotkania te służą uzupełnieniu katechizacji szkolnej lub przygotowaniu osób dorosłych do przyjęcia Sakramentu  Chrztu, Bierzmowania i Eucharystii. Terminarz poszczególnych katechez został wywieszony na naszej tablicy ogłoszeń.

 

(3) W poniedziałek o godz. 19:30 spotkanie z uczniami klasy III Gimnazjum.

 

(4) W czwartek o godz. 17:15 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie z dziećmi komunijnymi. Następnie dzieci uczestniczą we Mszy św. szkolnej.

 

(5) W piątek na godz. 19:00 zapraszamy do Domu Parafialnego rodziców dzieci komunijnych. Natomiast o godz. 19:30 rozpocznie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

(6) W sobotę nasi ministranci i lektorzy biorą udział w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej. Nasza parafia będzie reprezentowana na trzech szczeblach: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. W związku z turniejem nie odbędzie się zbiórka ministrancka.

 

(7) Ruch Czystych Serc ? w związku z liturgicznym wspomnieniem bł. Karoliny Kózkówny ? zaprasza młodzież na warsztaty pt. ?Dziewczyna i chłopak, wszystko na opak ? komunikacja w relacji?. Spotkanie odbędzie się 18.11 w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Głogówku. Z Opola organizowany jest wyjazd autokarowy (z s. M. Damianą). Chętnych prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.

 

(8) W przyszłą niedzielę kolektę przeznaczymy na energię elektryczną, a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na utrzymanie czystości w naszej świątyni. Tego też dnia upływa termin składania prac plastycznych przez dzieci, które uczestniczyły w różańcach i dysponują planszą. Dzieci prosimy o narysowanie dowolnej tajemnicy różańcowej. Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w czwartek (23.11) podczas Mszy św. szkolnej.

 

(9) W niedzielę (19.11) Zarząd cmentarza przy ul. Wygonowej będzie zbierał ofiary na cmentarz.

 

(10) Bardzo prosimy, by osoby, które zapisały się na wyjazd do Wiednia do 3.12 uzupełniły swoje dane na liście (imię i nazwisko, adres, telefon i PESEL) oraz wpłaciły 160 zł. i 5 euro.

 

(11) 29.11 o 17:00 w kościele seminaryjnym w Opolu odbędzie się Msza św. w intencji zaginionego ks. K. Grzywocza. Natomiast o 19:00 rozpocznie się koncert pamięci ?W duchu i przyjaźni?. Wystąpią: K. Wilk, M. Ziółko, J. Smajdor, K. Kiljański. Fragmenty konferencji ks. Krzysztofa przeczyta R. Pazura. Bilety w cenie 60, 70 lub 80 zł. są dostępne w Kurii, na Wydziale Teologicznym lub w kancelarii parafii katedralnej.

 

(12) Zapraszamy na rekolekcje dla rolniczek. Odbędą się one w dniach od 12 do 14 grudnia w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu ? Miedoni. Zgłoszenia przyjmuje dyrektor ośrodka (Racibórz-Miedonia, ul. Ratajskiego 8, 47-400 Racibórz, tel. 32 41 51 386, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

(13) Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę ? oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

 

(14) Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski
o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.