2017 i starsze

Ogłoszenia parafialne - 17.12.2017 r.

Niedziela, 17.12.2017 r.

* Dziękujemy za złożoną kolektę na  potrzeby duszpasterstwa.

* O godz. 14:00 w opolskiej katedrze odbędzie się nabożeństwo adwentowe dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

* Na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.

* W zakrystii można nabyć opłatki (ofiara dobrowolna) oraz świece ?Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom? (mała za 5 zł., a duża za 12 zł.).

* Z tyłu kościoła można nabyć paczuszkę z pobłogosławionym siankiem wigilijnym. Dobrowolną ofiarę prosimy wrzucić do brązowej puszki. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na dalsze funkcjonowanie LSO w naszej parafii.

* Zachęcamy do zakupu ?Gościa Niedzielnego? (5 zł.). W nim m.in. płyta z kolędami wykonanymi przez Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu. Jest również do nabycia czasopismo ?Miłujcie się?, a w nim m.in. artykuł o głośnym nawróceniu na katolicyzm światowej sławy pastora i kaznodziei ? Ulfa Ekmana i jego żony.

* Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

(1) Najbliższe wolne intencje mszalne: 26.12 (7:00), 3.01 (7:00), 4.01 (7:00), 5.01 (7:00), 8.01 (7:00), 9.01 (7:00), 10.01 (7:00), 11.01 (7:00), 12.01 (7:00).

(2) Przypominamy, że Msze św. roratnie celebrowane są codziennie o 18:00, a w soboty o 8:00. Zachęcamy również do słuchania audycji roratniej w Radiu DOXA (107,9 FM) ? od poniedziałku do piątku o 19:15. Jednocześnie składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim ofiarodawcom upominków dla dzieci.

(3) Przedświąteczne odwiedziny chorych w czwartek od godz. 8:15.

(4) W czwartek od godz. 10:00 będziemy stawiali w kościele szopkę. Bardzo prosimy parafian ? a zwłaszcza młodzieńców i mężczyzn ? o pomoc.

(5) W czwartek o 17:15 ? w Domu Parafialnym ? odbędzie się spotkanie katechetyczne z dziećmi komunijnymi, które następnie uczestniczą we Mszy św. roratniej.

(6) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o 19:30 w Domu Parafialnym.

(7) Zachęcamy do skorzystania z przedświątecznej spowiedzi św.:

• czwartek: 17:00-19:00 (zwłaszcza dzieci i młodzież)
  • piątek: 6:30-8:00 oraz 17:00-19:00
  • sobota: 7:00-8:30 oraz 16:00-19:00
  • niedziela: 15:00-17:00

(8) Kolektę z IV Niedzieli Adwentu przeznaczymy na energię elektryczną. Tego też dnia przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich parafian i gości do religijnego przeżycia świąt oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: wieczerza wigilijna, abstynencja od pokarmów mięsnych, łamanie opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, śpiew kolęd? Przebieg wieczerzy wigilijnej możemy odnaleźć w ?Drodze do nieba? pod numerem 59. O północy zapraszamy na uroczystą Pasterkę, która będzie poprzedzona Misterium bożonarodzeniowym w wykonaniu naszych marianek. Kolektę z Pasterki przeznaczymy na zasilenie Fundacji Ochrony Życia (Dom Matki i Dziecka, Ośrodek Adopcyjny, Poradnia).

(9) Wyznaczono plan kolędy (odwiedzin duszpasterskich). Prosimy zabrać go ze sobą do domu i modlić się o dobre owoce tego spotkania. Parafian mieszkających na osiedlach  prosimy o przesłanie nam zaproszenia do odwiedzin kolędowych, gdyż wiele czasu tracimy na szukanie i pytanie, czy ktoś pragnie przyjąć kapłana oraz błogosławieństwo Boże, które ze sobą przynosi. Takie zaproszenie można wysłać e-mailem lub oddać w zakrystii. Resztę uwag zamieściliśmy w planie kolędowym. Cieszymy się na spotkanie z naszymi parafianami w ich mieszkaniach, gdzie kształtują swoje życie osobiste i rodzinne. Do końca tego roku kolęda będzie się rozpoczynała o godz. 10:30, natomiast po Nowym Roku ? o godz.15:00. Do zobaczenia!

Zapowiedzi: Kotula Jan z Opola ? Kozak Ilona z Opola  (zap. 3)

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.