2017 i starsze

Ogłoszenia parafialne - 19.11.2017 r.

Niedziela, 19.11.2017 r.

* Dziękujemy za złożoną kolektę na energię elektryczną oraz za ofiary do puszek na utrzymanie czystości naszego kościoła.

* Z tyłu kościoła można nabyć parafialną widokówkę za złotówkę.

* Na godz. 15:00 zapraszamy na Nieszpory.

* Zachęcamy do zakupu ?Gościa Niedzielnego? (5 zł.), a w nim kalendarz ze św. Józefem na 2018 rok.

 

(1) Najbliższe wolne intencje mszalne: 19.12 (7:00), 20.12 (7:00), 21.12 (7:00), 22.12 (7:00), 24.12 (7:00), 25.12 (9:00), 26.12 (12:00), 27.12 (7:00), 28.12 (8:30), 29.12 (7:00). Jednocześnie trwają zapisy intencji mszalnych na przyszły rok.

(2) Bardzo prosimy, by osoby, które zapisały się na wyjazd do Wiednia, uzupełniły swoje dane na liście (imię, nazwisko, adres, nr telefonu i PESEL) oraz wpłaciły 160 zł. i 5 euro.

(3) Spotkanie Kręgu Biblijnego wyjątkowo we wtorek o 19:30 w Domu Parafialnym.

(4) Spotkanie dzieci komunijnych w czwartek o 17:15. O 18:00 rozpocznie się Msza św. szkolna, na którą serdecznie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież mającą zamiar przyjąć Sakrament Bierzmowania. Na Eucharystii zostaną wręczone nagrody tym dzieciom, które wzięły udział w konkursie różańcowym.

(5) Bardzo prosimy dzieci o własnoręczne wykonanie serduszek z wypisanym postanowieniem adwentowym. Prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz przynieść na pierwszą Mszę św. roratnią.

(6) Bardzo prosimy Parafian o przynoszenie do zakrystii lub na plebanię różnego rodzaju słodyczy lub innych upominków, które będą wręczane dzieciom w formie nagród na Mszach św. roratnich. Liczymy na Waszą hojność, a wszystkim ofiarodawcom dedykujemy słowa św. Jana Bosko: ?O chorych, DZIECI, starych i ubogich troszczcie się szczególnie, a zyskacie błogosławieństwo Boga i życzliwość ludzi?.

(7) W piątek, w kościele św. Karola Boromeusza na Chabrach, odbędzie się dekanalne czuwanie dla młodzieży. Rozpocznie się ono o 19:30, a zakończy ok. 22:00. Zapisy na wspólny wyjazd przyjmuje ks. Łukasz do środy włącznie.

(8) Spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9:00.

(9) W przyszłą niedzielę:

* kolektę przeznaczymy na opał, a przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na remont opolskiej katedry.

* po każdej Mszy św. odmówimy przed Najświętszym Sakramentem Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Można w ten sposób uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

* na godz. 15:00 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla, podczas którego ministranci i lektorzy publicznie odnowią swoje przyrzeczenia.

* w kościele seminaryjnym w Opolu odbędzie się dzień skupienia dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej (rozpoczęcie o godz. 10:30).  

* Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość  Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej. Organizacja ta, powołana przez papieża Piusa XI w roku 1928, zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Zadaniem członków stowarzyszenia jest oddziaływanie na bliskie im środowiska, zwłaszcza związane z miejscem pracy, dokąd nie zawsze mogą dotrzeć kapłani. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona tak wśród własnych członków, jak i w najbliższym otoczeniu.

(10) Pragniemy poinformować, że w kościele zostało włączone ogrzewanie, dlatego też prosimy o zamykanie za sobą drzwi. Dziękujemy!

(11) Wszystkie rolniczki i gospodynie domowe zapraszamy na rekolekcje formacyjne do Raciborza-Miedonii (12-14 XII). Do dyspozycji będzie bus. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii.

(12) Zapraszamy do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych, które w tym roku odbędzie się od 28 XII 2017 do 1 I 2018 w Bazylei (w Szwajcarii). Koszt: 270 zł. i 60 euro. Informacje i zgłoszenia przyjmuje Dawid Soll: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapisy trwają do 30 listopada.

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.