2017 i starsze

Ogłoszenia parafialne - 24.12.2017 r.

Niedziela, 24.12.2017 r.

* Dziękujemy za złożoną kolektę na remonty naszego kościoła.

* W zakrystii można jeszcze nabywać opłatki (ofiara dobrowolna).

* Zachęcamy do zakupu ?Gościa Niedzielnego? (podwójny numer ? 8 zł.). W nim m.in. artykuł o tym, jak prawidłowo rozumieć trudny początek Ewangelii św. Jana o Logosie; reportaż z niespokojnej w ostatnim czasie Jerozolimy oraz o tym, jak Boże Narodzenie przeżywają kierowcy tirów. Dołączono również obrazek z przebiegiem i modlitwami przy wigilijnym stole.

* Od 15:00 do 17:00 można jeszcze skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

 

(1) W niedzielę przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich parafian i gości do religijnego przeżycia świąt oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: wieczerza wigilijna, abstynencja od pokarmów mięsnych, łamanie opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, śpiew kolęd? Przebieg wieczerzy wigilijnej możemy odnaleźć w ?Drodze do nieba? pod numerem 59. O północy zapraszamy na uroczystą Pasterkę, która będzie poprzedzona Misterium bożonarodzeniowym w wykonaniu naszych marianek. Kolektę z Pasterki przeznaczymy na zasilenie Fundacji Ochrony Życia (Dom Matki i Dziecka, Ośrodek Adopcyjny, Poradnia).

(2) W Uroczystość Narodzenia Pańskiego kolektę przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła. Na 15:00 zapraszamy na rodzinne kolędowanie przy żłóbku. Prosimy dzieci i młodzież o przygotowanie dowolnie wybranej przez siebie kolędy (można ją zagrać na instrumencie lub zaśpiewać ? samemu lub w chórku).

(3) W II dzień świąt (w święto św. Szczepana) kolektę przeznaczymy na Wydział Teologiczny w Opolu. Tego dnia ma miejsce błogosławieństwo owsa. W naszym kościele nie będzie popołudniowego nabożeństwa. Natomiast parafia św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach zaprasza nas wszystkich do uczestnictwa w 19. opolskim kolędowaniu. Rozpocznie się ono o 15:30 na placu plebanijnym przy ul. Prószkowskiej 74. Spotkaniu będzie przewodniczył Ks. Biskup. Samochody można parkować na parkingu Kampusu Politechniki Opolskiej. Z kolei o 17:15 w katedrze opolskiej odbędzie się koncert charytatywny na rzecz jej dalszego remontu ?Orkiestra pokoleń na bis? w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Absolwentów PSM w Opolu. W programie m.in. utwory Haendla, Bacha i Corellego.

(4) W środę obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia ma miejsce błogosławieństwo wina.

(5) W czwartek obchodzimy święto świętych Młodzianków, męczenników. O 8:30 celebrowana będzie Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, matek oczekujących potomstwa i rodzin naszej parafii. Po Eucharystii nastąpi indywidualne błogosławieństwo dzieci i młodzieży.

(6) W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny. Kolektę przeznaczymy na energię elektryczną. Na 16:45 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku z aktem przebłagania i uroczystym TE DEUM. Po każdej Mszy św. będzie możliwość wylosowania swojego świętego patrona na 2018 rok.

(7) Od środy rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Prosimy modlić się o dobre owoce spotkania duszpasterskiego. Parafian mieszkających na osiedlach prosimy o przesłanie zaproszenia do odwiedzin, gdyż tracimy wiele czasu na szukanie i pytanie, czy ktoś pragnie przyjąć kapłana i błogosławieństwo Boże, które przynosi. Można wysłać zaproszenie e-mailem, oddać w zakrystii lub umieścić kartkę na drzwiach mieszkania. Kapłanom będą towarzyszyć ministranci, których ? według uznania ? można obdarować słodyczami. Ofiary na rzecz LSO wrzucamy tylko i wyłącznie do puszki. Nie przekazujemy ich ministrantom do ręki lub kieszeni. Resztę uwag kolędowych umieszczono w planie kolędowym. Cieszymy się na spotkanie z naszymi parafianami w ich mieszkaniach, gdzie kształtują swoje życie osobiste i rodzinne.

(8) W czasie ferii zimowych, 24 stycznia (środa), pragniemy zorganizować autokarowy wyjazd do Cieszyna na ?Tradycyjne Jasełka?. Jasełka te od przeszło ćwierć wieku wystawiane są na deskach Teatru im. A. Mickiewicza przez Zespół Teatralny Parafii św. Elżbiety w reżyserii s. Jadwigi Wyrozumskiej. Są naprawdę piękne, dlatego każdego roku cieszą się ogromną popularnością i trzeba się na nie zapisywać już kilka lat wcześniej. Naszej parafii się udało i otrzymaliśmy 50 biletów. Nie zmarnujmy tej szansy! Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Wyjazd około południa, a przyjazd około północy. Spektakl rozpoczyna się o 17:00. Wstępna cena wyjazdu to 70 zł. (autokar + ubezpieczenie + bilet). Nie czekajmy z zapisami, ponieważ 6 stycznia muszę potwierdzić naszą rezerwację!

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.