Ogłoszenia parafialne - 24.12.2017 r.

Niedziela, 24.12.2017 r.

* Dziękujemy za złożoną kolektę na remonty naszego kościoła.

* W zakrystii można jeszcze nabywać opłatki (ofiara dobrowolna).

* Zachęcamy do zakupu ?Gościa Niedzielnego? (podwójny numer ? 8 zł.). W nim m.in. artykuł o tym, jak prawidłowo rozumieć trudny początek Ewangelii św. Jana o Logosie; reportaż z niespokojnej w ostatnim czasie Jerozolimy oraz o tym, jak Boże Narodzenie przeżywają kierowcy tirów. Dołączono również obrazek z przebiegiem i modlitwami przy wigilijnym stole.

* Od 15:00 do 17:00 można jeszcze skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

 

(1) W niedzielę przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich parafian i gości do religijnego przeżycia świąt oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: wieczerza wigilijna, abstynencja od pokarmów mięsnych, łamanie opłatkiem, życzenia, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, śpiew kolęd? Przebieg wieczerzy wigilijnej możemy odnaleźć w ?Drodze do nieba? pod numerem 59. O północy zapraszamy na uroczystą Pasterkę, która będzie poprzedzona Misterium bożonarodzeniowym w wykonaniu naszych marianek. Kolektę z Pasterki przeznaczymy na zasilenie Fundacji Ochrony Życia (Dom Matki i Dziecka, Ośrodek Adopcyjny, Poradnia).

(2) W Uroczystość Narodzenia Pańskiego kolektę przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła. Na 15:00 zapraszamy na rodzinne kolędowanie przy żłóbku. Prosimy dzieci i młodzież o przygotowanie dowolnie wybranej przez siebie kolędy (można ją zagrać na instrumencie lub zaśpiewać ? samemu lub w chórku).

(3) W II dzień świąt (w święto św. Szczepana) kolektę przeznaczymy na Wydział Teologiczny w Opolu. Tego dnia ma miejsce błogosławieństwo owsa. W naszym kościele nie będzie popołudniowego nabożeństwa. Natomiast parafia św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach zaprasza nas wszystkich do uczestnictwa w 19. opolskim kolędowaniu. Rozpocznie się ono o 15:30 na placu plebanijnym przy ul. Prószkowskiej 74. Spotkaniu będzie przewodniczył Ks. Biskup. Samochody można parkować na parkingu Kampusu Politechniki Opolskiej. Z kolei o 17:15 w katedrze opolskiej odbędzie się koncert charytatywny na rzecz jej dalszego remontu ?Orkiestra pokoleń na bis? w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Absolwentów PSM w Opolu. W programie m.in. utwory Haendla, Bacha i Corellego.

(4) W środę obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia ma miejsce błogosławieństwo wina.

(5) W czwartek obchodzimy święto świętych Młodzianków, męczenników. O 8:30 celebrowana będzie Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, matek oczekujących potomstwa i rodzin naszej parafii. Po Eucharystii nastąpi indywidualne błogosławieństwo dzieci i młodzieży.

(6) W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny. Kolektę przeznaczymy na energię elektryczną. Na 16:45 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku z aktem przebłagania i uroczystym TE DEUM. Po każdej Mszy św. będzie możliwość wylosowania swojego świętego patrona na 2018 rok.

(7) Od środy rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Prosimy modlić się o dobre owoce spotkania duszpasterskiego. Parafian mieszkających na osiedlach prosimy o przesłanie zaproszenia do odwiedzin, gdyż tracimy wiele czasu na szukanie i pytanie, czy ktoś pragnie przyjąć kapłana i błogosławieństwo Boże, które przynosi. Można wysłać zaproszenie e-mailem, oddać w zakrystii lub umieścić kartkę na drzwiach mieszkania. Kapłanom będą towarzyszyć ministranci, których ? według uznania ? można obdarować słodyczami. Ofiary na rzecz LSO wrzucamy tylko i wyłącznie do puszki. Nie przekazujemy ich ministrantom do ręki lub kieszeni. Resztę uwag kolędowych umieszczono w planie kolędowym. Cieszymy się na spotkanie z naszymi parafianami w ich mieszkaniach, gdzie kształtują swoje życie osobiste i rodzinne.

(8) W czasie ferii zimowych, 24 stycznia (środa), pragniemy zorganizować autokarowy wyjazd do Cieszyna na ?Tradycyjne Jasełka?. Jasełka te od przeszło ćwierć wieku wystawiane są na deskach Teatru im. A. Mickiewicza przez Zespół Teatralny Parafii św. Elżbiety w reżyserii s. Jadwigi Wyrozumskiej. Są naprawdę piękne, dlatego każdego roku cieszą się ogromną popularnością i trzeba się na nie zapisywać już kilka lat wcześniej. Naszej parafii się udało i otrzymaliśmy 50 biletów. Nie zmarnujmy tej szansy! Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Wyjazd około południa, a przyjazd około północy. Spektakl rozpoczyna się o 17:00. Wstępna cena wyjazdu to 70 zł. (autokar + ubezpieczenie + bilet). Nie czekajmy z zapisami, ponieważ 6 stycznia muszę potwierdzić naszą rezerwację!


Drukuj   E-mail