2017 i starsze

Ogłoszenia parafialne - 26.11.2017 r.

Niedziela, 26.11.2017 r.

* Dziękujemy za złożoną kolektę na opał oraz za ofiary do puszek na remont katedry opolskiej.

* Na godz. 15:00 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla, podczas którego ministranci i lektorzy odnowią swoje przyrzeczenia. Jest to również święto patronalne Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Całej Liturgicznej Służbie Ołtarza dziękujemy za dotychczasową posługę i zapewniamy o pamięci modlitewnej.

* Z tyłu kościoła można nabyć naszą parafialną widokówkę.

* Zachęcamy do zakupu ?Gościa Niedzielnego? (5 zł.). W nim m.in. artykuł o pielgrzymce papieża Franciszka do Birmy i Bangladeszu oraz na temat homoseksualizmu. Do kupienia jest również ?Mały Gość Niedzielny? (4 zł.), w którym można znaleźć lampion roratni do samodzielnego złożenia.

 

(1) Najbliższe wolne intencje: 20.12 (7:00), 24.12 (7:00), 27.12 (7:00), 28.12 (7:00), 29.12 (7:00), 1.01 (9:00, 10:30, 12:00, 15:00), 2.01 (7:00), 3.01 (7:00), 4.01 (7:00), 5.01 (7:00), 6.01 (7:00, 17:00), 7.01 (7:00, 12:00).

(2) W poniedziałek o 19:30 spotkanie z uczniami klasy III Gimnazjum.

(3) We wtorek i w środę o 7:00 celebrowana będzie Msza św. za zmarłych i poległych zalecanych w wypominkach.

(4) Odwiedziny chorych w czwartek od 8:15. Natomiast przedświąteczne odwiedziny chorych będą miały miejsce 21. grudnia (czwartek).

(5) Bardzo prosimy, by dzieci komunijne uczestniczyły we Mszy św. szkolnej w czwartek o 18:00. Tego dnia nie będzie spotkania katechetycznego w Domu Paraf.

(6) Bardzo prosimy dzieci o własnoręczne wykonanie serduszek z wypisanym postanowieniem adwentowym. Prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz przynieść na pierwszą Mszę św. roratnią.

(7) Bardzo prosimy Parafian o przynoszenie do zakrystii lub na plebanię różnego rodzaju słodyczy lub innych upominków, które będą wręczane dzieciom w formie nagród na Mszach św. roratnich. Liczymy na Waszą hojność, a wszystkim ofiarodawcom dedykujemy słowa św. Jana Bosko: ?O chorych, DZIECI, starych i ubogich troszczcie się szczególnie, a zyskacie błogosławieństwo Boga i życzliwość ludzi?.

(8) Z racji Pierwszego Piątku i Pierwszej Soboty Miesiąca zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz do udziału we Mszach św. i okolicznościowych nabożeństwach.

(9) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o 19:30.

(10) W sobotę o 8:00 celebrowana będzie Msza św. w intencji ks. Łukasza. O 9:30 rozpocznie się Dzień Skupienia Muzyków Kościelnych. Natomiast o 16:00 odbędzie się nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

(11) W najbliższą sobotę nie będzie zbiórki ministranckiej.

(12) W przyszłą niedzielę kolektę przeznaczymy na WMSD w Opolu i instytucje diecezjalne. Od tego dnia będzie można nabywać świece ?Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom? (Caritas) oraz opłatki. Duża świeca ? 12 zł., mała świeca ? 5 zł., a opłatki ?ofiara dobrowolna. Na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo, podczas którego zostaną pobłogosławione: opłatki, wieńce, świece i lampy adwentowe.

(13) W przyszłą niedzielę (3.12), w kościele seminaryjnym, odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. Rozpocznie się ona o 16:00. Zapisy na wspólny wyjazd przyjmuje ks. Łukasz.

(14) Załączono już ogrzewanie w kościele, dlatego prosimy o zamykanie drzwi.

(15) Zapowiedzi nadchodzących wydarzeń:

* W niedzielę (10.12) na Mszy św. o godz. 10:30 nastąpi poświęcenie i wręczenie dzieciom komunijnym medalików oraz modlitewnika ?Doga do Nieba?. Prosimy rodziców, by do tego czasu zakupili te rzeczy w księgarni św. Krzyża (przy katedrze).

* Rada dzielnicy Gosławice zaprasza parafian na spotkanie adwentowo-opłatkowe, podczas którego wystąpią dzieci i zaproszeni goście. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (10.12) po nabożeństwie. Zapraszamy do Domu Parafialnego.

* Rekolekcje dla rolniczek i gospodyń domowych odbędą się od 12 do 14 grudnia w Raciborzu-Miedonii. Do dyspozycji będzie bus. Zapisy przyjmujemy w kancelarii paraf.

* Zachęcamy do udziału w adwentowych rekolekcjach dla małżeństw ?Remont małżeński?. Odbędą się one w dniach 15-17 grudnia w kościele seminaryjnym. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o 20:00, sobotnie ? o 18:00, a niedzielne ? o 10:00. Więcej informacji można znaleźć na tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.