2017 i starsze

Ogłoszenia parafialne - 3.12.2017 r.

Niedziela, 3.12.2017 r.

* Dziękujemy za złożoną kolektę na rzecz WMSD w Opolu i instytucji diecezjalnych.

* Można już nabywać świece ?Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom? (Caritas) oraz opłatki. Duża świeca ? 12 zł., mała świeca ? 5 zł., a opłatki ? ofiara dobrowolna. Na godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo, podczas którego zostaną pobłogosławione: opłatki, wieńce, świece i lampy adwentowe.

* Dzisiaj i w przyszłą niedzielę marianki rozprowadzają własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

* Dzisiaj upływa termin wpłacania pieniędzy za wyjazd do Wiednia.

* Od 12:00 do 15:00 można oddać krew w autobusie przy budynku remizy. Będzie również możliwość obejrzenia remizy i nowego samochodu bojowego. Przewidziany jest poczęstunek i kawa. Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty, a lekarz obecny na miejscu udzieli stosownych informacji.

* O 16:00 w kościele seminaryjnym rozpocznie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych.

* Zachęcamy do zakupu ?Gościa Niedzielnego? (5 zł.). W nim m.in. artykuł o tym, czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety oraz o znakomitym sportowcu, który odmówił startu w finale biegu na sto metrów, bo uważał, że niedziela powinna być dniem poświęconym Bogu.  

 

(1) Najbliższe wolne intencje:  27.12 (7:00), 28.12 (7:00), 29.12 (7:00), 1.01 (9:00, 10:30, 12:00, 15:00), 2.01 (7:00), 3.01 (7:00), 4.01 (7:00), 5.01 (7:00), 6.01 (7:00), 7.01 (7:00, 12:00).

(2) Od poniedziałku celebrowane będą Msze św. roratnie (codziennie o 18:00, a w soboty o 8:00). Przez cały Adwent można przynosić słodycze lub inne upominki, które będą wręczane dzieciom w formie nagród.

(3) Spotkanie z uczniami klasy VI i VII w poniedziałek o 19:15 w Domu Parafialnym. Natomiast we wtorek nie będzie katechezy dla klasy II Gimnazjum. Została ona przeniesiona na przyszły tydzień.

(4) Duszpasterstwo Akademickie ?Resurrexit? zaprasza od 4 do 6.12 na rekolekcje adwentowe ?Zapal światło?. Będą się one odbywały o 20:00 w kaplicy Duszpasterstwa, a poprowadzi je ks. Sylwester Pruski.

(5) Spotkanie ze św. Mikołajem będzie miało miejsce we wtorek na Mszy św. roratniej. Po Eucharystii św. Mikołaj chciałby się koniecznie spotkać z kandydatami, ministrantami i lektorami (również seniorami).

(6) W czwartek o 17:15 odbędzie się spotkanie katechetyczne dla dzieci komunijnych. Następnie dzieci uczestniczą we Mszy św. szkolnej, podczas której nowe dziewczyny dołączą do grona Dzieci Maryi.

(7) Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o 19:30 w Domu Parafialnym.

(8) W sobotę wyjeżdżamy na jarmark bożonarodzeniowy do Wiednia. Zbiórka o 2:45 na parkingu przy kościele. Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport oraz ciepłe ubranie. Można również wziąć ze sobą termos z herbatą, a do autobusu ? koc i poduszkę. Tego dnia nie będzie zbiórki ministranckiej.

(9) W przyszłą niedzielę kolektę przeznaczymy na ogrzewanie naszej świątyni, a przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

(10) Zapowiedzi nadchodzących wydarzeń:

* W niedzielę (10.12) na Mszy św. o godz. 10:30 nastąpi poświęcenie i wręczenie dzieciom komunijnym medalików oraz modlitewnika ?Doga do Nieba?. Prosimy rodziców, by do tego czasu zakupili te rzeczy w księgarni św. Krzyża (przy katedrze).

* Rada dzielnicy Gosławice zaprasza parafian na spotkanie adwentowo-opłatkowe, podczas którego wystąpią dzieci i zaproszeni goście. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (10.12) po nabożeństwie. Zapraszamy do Domu Parafialnego.

* Rekolekcje dla rolniczek i gospodyń domowych odbędą się od 12 do 14 grudnia w Raciborzu-Miedonii. Do dyspozycji będzie bus. Zapisy przyjmujemy w kancelarii paraf.

* Comunione e Liberazione zaprasza młodzież w wieku 13-19 lat na ferie do Olsztyna (koło Częstochowy). Odbędą się one w dniach 27-30.12, a ich koszt wynosi 200 zł. Więcej informacji na plakacie.

Zapowiedzi: Kotula Jan z Opola ? Kozak Ilona z Opola  (zap. 1)

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.