Ogłoszenia parafialne - 31.12.2017 r.

(1) Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na energię elektryczną.

(2) Po każdej Mszy św. będzie możliwość wylosowania sobie świętego patrona na 2018 rok. Bardzo prosimy zapoznać się z jego życiorysem, modlić się do Pana Boga za jego wstawiennictwem oraz starać się go naśladować w codziennym życiu.

(3) Na godz. 16:45 zapraszamy na uroczystą Mszę św. na zakończenie roku z aktem przebłagania i dziękczynnym TE DEUM.

(4) W poniedziałek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz 32. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Tego dnia kolektę przeznaczymy na potrzeby naszego kościoła.

(5) W pierwszy czwartek miesiąca ? podczas Mszy św. celebrowanej o godz. 7:00 ? będziemy prosić Jezusa Najwyższego Kapłana o nowe, liczne oraz święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

(6) W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W piątek od godz. 6:30 będzie okazja do spowiedzi św., a po Mszy św. odprawione zostanie okolicznościowe nabożeństwo.

(7) W sobotę będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia kapłani błogosławią kadzidło, kredę i wodę. Zachęcamy również do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Opola. Program orszaku: 15.00 ? rozpoczęcie na placu przy ul. Barlickiego (parking przed wejściem głównym do amfiteatru, obok stawku Barlickiego); tegoroczna trasa orszaku: wyruszamy z ul. Barlickiego, następnie przechodzimy ul. Piastowską i ul. Korfantego w kierunku dworca, później skręcamy w ul. Krakowską i przechodzimy przez Plac Wolności w stronę Rynku, gdzie odbędzie się koncert: ?Dzieci małemu Jezusowi?; 17.00 ? kościół oo. Franciszkanów, ?Oratorium o Bożym Narodzeniu? ? Jan Sebastian Bach ? wystąpi: Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski PUERI CLAROMONTANI oraz Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu.

(8) W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W kościele seminaryjno-akademickim o godz. 15:00 rozpocznie się zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych. Natomiast o godz. 16:00 ? w kościele św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach ? odbędzie się spotkanie opłatkowe środowisk sportowych.

(9) W czasie ferii zimowych, 24 stycznia (środa), pragniemy zorganizować autokarowy wyjazd do Cieszyna na ?Tradycyjne Jasełka?. Jasełka te od przeszło ćwierć wieku wystawiane są na deskach Teatru im. A. Mickiewicza przez Zespół Teatralny Parafii św. Elżbiety w reżyserii s. Jadwigi Wyrozumskiej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Wyjazd nastąpi o godz. 12:30 z parkingu przy kościele. Przyjazd planowany jest około północy. Spektakl rozpoczyna się o godz. 17:00. Cena wyjazdu to 60 zł. (autokar + ubezpieczenie + bilet). Nie czekajmy z zapisami, ponieważ 6 stycznia muszę potwierdzić naszą rezerwację!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli, dobrego tygodnia
oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny w nowym 2018 roku!


Drukuj   E-mail