2017 i starsze

Ogłoszenia parafialne - 31.12.2017 r.

(1) Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na energię elektryczną.

(2) Po każdej Mszy św. będzie możliwość wylosowania sobie świętego patrona na 2018 rok. Bardzo prosimy zapoznać się z jego życiorysem, modlić się do Pana Boga za jego wstawiennictwem oraz starać się go naśladować w codziennym życiu.

(3) Na godz. 16:45 zapraszamy na uroczystą Mszę św. na zakończenie roku z aktem przebłagania i dziękczynnym TE DEUM.

(4) W poniedziałek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz 32. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Tego dnia kolektę przeznaczymy na potrzeby naszego kościoła.

(5) W pierwszy czwartek miesiąca ? podczas Mszy św. celebrowanej o godz. 7:00 ? będziemy prosić Jezusa Najwyższego Kapłana o nowe, liczne oraz święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

(6) W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W piątek od godz. 6:30 będzie okazja do spowiedzi św., a po Mszy św. odprawione zostanie okolicznościowe nabożeństwo.

(7) W sobotę będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia kapłani błogosławią kadzidło, kredę i wodę. Zachęcamy również do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Opola. Program orszaku: 15.00 ? rozpoczęcie na placu przy ul. Barlickiego (parking przed wejściem głównym do amfiteatru, obok stawku Barlickiego); tegoroczna trasa orszaku: wyruszamy z ul. Barlickiego, następnie przechodzimy ul. Piastowską i ul. Korfantego w kierunku dworca, później skręcamy w ul. Krakowską i przechodzimy przez Plac Wolności w stronę Rynku, gdzie odbędzie się koncert: ?Dzieci małemu Jezusowi?; 17.00 ? kościół oo. Franciszkanów, ?Oratorium o Bożym Narodzeniu? ? Jan Sebastian Bach ? wystąpi: Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski PUERI CLAROMONTANI oraz Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu.

(8) W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W kościele seminaryjno-akademickim o godz. 15:00 rozpocznie się zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych. Natomiast o godz. 16:00 ? w kościele św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach ? odbędzie się spotkanie opłatkowe środowisk sportowych.

(9) W czasie ferii zimowych, 24 stycznia (środa), pragniemy zorganizować autokarowy wyjazd do Cieszyna na ?Tradycyjne Jasełka?. Jasełka te od przeszło ćwierć wieku wystawiane są na deskach Teatru im. A. Mickiewicza przez Zespół Teatralny Parafii św. Elżbiety w reżyserii s. Jadwigi Wyrozumskiej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Wyjazd nastąpi o godz. 12:30 z parkingu przy kościele. Przyjazd planowany jest około północy. Spektakl rozpoczyna się o godz. 17:00. Cena wyjazdu to 60 zł. (autokar + ubezpieczenie + bilet). Nie czekajmy z zapisami, ponieważ 6 stycznia muszę potwierdzić naszą rezerwację!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli, dobrego tygodnia
oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny w nowym 2018 roku!

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.