2017 i starsze

Ogłoszenia parafialne - 5.11.2017 r.

Niedziela, 5.11.2017 r.

* Dziękujemy za złożoną kolektę na WMSD w Opolu i instytucje diecezjalne. W przyszłą niedzielę kolektę przeznaczymy na potrzeby naszego parafialnego kościoła, a przed świątynią odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

* Jeszcze tylko dzisiaj będzie można złożyć swój podpis pod inicjatywą ustawodawczą ?Zatrzymaj aborcję?. Może tego dokonać każda osoba, która ukończyła 18. rok życia i zna swój numer PESEL. Karty do podpisu zostały wyłożone w sali na parterze Domu Parafialnego. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel.

* Na godz. 15:00 zapraszamy na różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki nadal można składać w zakrystii.

* Zachęcamy do zakupu ?Gościa Niedzielnego? (5 zł.). W nim m.in. artykuł o głośnym pomniku św. Jana Pawła II, który stanął we Francji oraz o tym, od czego zależy odczuwanie bólu. Do nabycia są również ostatnie numery ?Małego Gościa Niedzielnego? (4 zł.).

* Nadal można nabywać kalendarze z koronami żniwnymi (5 zł.) oraz rolnicze (26 zł.).

 

(1) Najbliższe wolne intencje: 3.12 (7:00), 4.12 (7:00), 5.12 (7:00), 10.12 (7:00). Jednocześnie trwają zapisy intencji mszalnych na przyszły rok.

(2) Spotkanie z uczniami klasy VI i VII w poniedziałek o godz. 19:15.

(3) Spotkanie z uczniami klasy II Gimnazjum we wtorek o godz. 19:00.

(4) W środę przypada Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Plan adoracji:


07:00                   Msza święta

07:30 - 08:00      adoracja uczestników Mszy św.

08:00 - 09:00      emeryci i seniorzy oraz ul. Rzepakowa, Oleska, Gryczana, Jaglana i Łanowa

09:00 - 10:00      Róże: Meja Edyta i Zdzuj Józef oraz ul. Żytnia i Grobla

10:00 - 11:00      Róże: Datko Jerzy i Czernia Gizela oraz ul. Wygonowa, Pużaka i Hubala

11:00 - 12:00      Róże: Gawlik Józef i Zdzuj Paweł oraz Os. Accord, ul. Samborska i Lwowska

12:00 - 13:00      Czciciele św. Franciszka, Róże: Labisz i Mróz Gertruda oraz ul. Osiedle, Zapłocie, Pogodna, Pszeniczna i Skrajna

13:00 - 14:00      Róże: Winchula Marianna oraz ul. Lipowa, Os. Medyk, ul. Matei, Mossora i Borka

14:00 - 15:00      Róże: Hanusik Róża, Czaja Małgorzata i Zyla Anna oraz ul. Rzeszowska i Wiejska na Osiedlu

15:00 - 16:00      dzieci szkolne oraz Os. Zawada, ul. Jesionowa, Klonowa, Dębowa, Rzeczna, Krzemieniecka, Tarnopolska na Os. Słonecznym

16:00 - 17:00      Gimnazjum i młodzież oraz ul. Brzozowa, Nowa, Wiejska, Krótka, Borysławska, Grodzieńska, Stanisławowska, Stryjska, Nowogródzka i Kresowa

17:00                   Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach i zakończenie adoracji

 

(5) Do 8 listopada można zyskiwać odpusty za zmarłych. Codziennie można zyskać jeden odpust zupełny. Jeżeli zmarły, za którego pragniemy ofiarować odpust, jest już w niebie, to nasz odpust się nie marnuje, lecz automatycznie przechodzi na inną duszę. Warunki do spełnienia: (1) stan łaski uświęcającej; (2) przyjęcie Komunii św.; (3) nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych; (4) wyzbycie się przywiązania do grzechu; (5) odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św.

(6) W czwartek o godz. 17:15 odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Natomiast o godz. 18:00 celebrowana będzie Msza św. szkolna.

(7) Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie miało miejsce w piątek (17.11) o godz. 19:00 w Domu Parafialnym. Na zebraniu poruszony zostanie temat fotografa i strojów komunijnych. Prosimy zatem o niezawodne przybycie.

(8) Krąg Biblijny odbędzie się w czwartek o godz. 19:15 w parafii pw. św. Jacka (Kolonia Gosławicka). Spotkanie będzie miało miejsce w Domu Parafialnym.

(9) W związku z przyjazdem Ks. Biskupa zapraszam na obowiązkowe spotkanie wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów w piątek o godz. 19:00. Poruszony zostanie również temat Dekanalnego Turnieju Piłki Nożnej. Na spotkaniu będą również mile widziani lektorzy studiujący i pracujący.

(10) W sobotę o godz. 11:00 celebrowana będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Rudolfa Pierskały z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia Katolickiego Uniwersytetu Ludności Wiejskiej i w związku z inauguracją nowego semestru nauki.

(11) W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Kiermasz, czyli rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Nasza świątynia została poświęcona 8.11.1933 r. przez kard. A. Bertrama z Wrocławia. Zatem w tym roku będziemy świętowali 84. rocznicę poświęcenia. Na godz. 9:00 zapraszamy na uroczystą Mszę św., podczas której będziemy się modlić za żywych i zmarłych parafian, budowniczych kościoła, fundatorów i dobroczyńców. Z kolei na godz. 15:00 zapraszamy na nieszpory kiermaszowe. Z okazji Kiermaszu będzie można zakupić pamiątkową widokówkę.

(12) W poniedziałek (13.11) w salkach przy parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła rozpocznie się kolejny cykl katechez w ramach tzw. katechumenatu. Spotkania te służą uzupełnieniu katechizacji szkolnej lub przygotowaniu osób dorosłych do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Terminarz poszczególnych katechez został wywieszony na tablicy ogłoszeń.

(13) Zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się od 24 do 26 listopada w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie. Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 503 629 569.

(14) Dzieci, które uczestniczyły w różańcach i posiadają planszę z obrazkami, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Prosimy o narysowanie dowolnej tajemnicy różańca św. Prace można wykonać dowolną techniką, np. kredkami, mazakami, farbami itd. Liczą się chęci i pomysłowość. Termin składania prac upływa 19 listopada. Wręczenie nagród nastąpi 23 listopada (podczas Mszy św. szkolnej).

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli

i dobrego nowego tygodnia!

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.