Ogłoszenia 02.12.2018

1. Zachęcamy do dobrego przeżycia czasu Adwentu jako czasu oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i na Święta Narodzenia Pańskiego. Warto skorzystać z sakramentu pokuty, zastanowić się nad konkretnymi postanowieniami adwentowymi. Zapraszamy również do uczestnictwa w Roratach. Roraty dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; roraty dla dorosłych w poniedziałek i czwartek o godz. 7.00. Zapraszamy również do słuchania audycji roratnich w Radio DOXA – od poniedziałku do piątku o godz. 19.15.
Maryja w scenie Zwiastowania, tak charakterystycznej dla czasu Adwentu, zaprasza nas do osobistej i wspólnotowej lektury Pisma Świętego (np. w czasie spotkań Kręgu Biblijnego). Zachęcamy również, by powstrzymać się z dekoracją naszych domów do ostatniego tygodnia Adwentu.

2. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

3. W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. z uroczystości w piątek o 18.00 (z wigilii uroczystości, z przyjęciem grupy nowych dziewcząt do grona dzieci Maryi) i w sobotę o 8.00. Msza św. w sobotę o 17.00 jest już Mszą św. z II niedzieli adwentu. 

4. Zapraszamy na spotkania lektorów w piątek o 19.30 i ministrantów w sobotę o 9.00.

5. Podobnie jak w roku ubiegłym chcemy Was zaprosić do podzielenia się słodyczami czy innymi drobnymi gadżetami, które posłużą jako nagrody dla naszych najmłodszych dzieci – uczestników rorat. Wielkie Bóg zapłać!

6. Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Czeka nowa Owieczka i coś słodkiego. Prawidłowe odpowiedzi na pytania Owieczki uczestniczą w losowaniu nagród w czasie czwartkowej mszy św. szkolnej. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych mogą znaleźć nowe materiały na ten tydzień w skoroszycie z tyłu kościoła.

7. W minionym tygodniu na potrzeby parafialne zebraliśmy 3448 PLN. Na remont opolskiej katedry: 1250 PLN i 100 Koron czeskich. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby instytucji diecezjalnych. Za tydzień – na potrzeby parafialne (koszty ogrzewania kościoła), przed kościołem zaś zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki.

8. W przyszłym tygodniu nasze Marianki będą rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas (12 PLN – duża; 5 PLN – mała), przygotowane przez siebie kartki świąteczne. Dochód przeznaczony jest na potrzeby wspólnoty Dzieci Maryi. Będzie również możliwość nabycia opłatków na stół wigilijny.

9. W dniach 14–15 grudnia w kościele seminaryjno–akademickim w Opolu odbędą się rekolekcje dla małżeństw: Remont Małżeński. Hasło tegorocznego remontu to: Obdarowani. Szczegółowe informacje na stronie: www.remontmalzenski.pl

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account