Ogłoszenia 04.11.2018

 1. Do soboty 10 listopada trwamy jeszcze w modlitwie różańcowej za naszych bliskich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Różaniec codziennie po Mszy św. wieczornej. Do najbliższego czwartku można jeszcze uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. Warunkiem uzyskania jest modlitewne nawiedzenie cmentarza lub kościoła, odmówienie zadanych modlitw (Ojcze nasz, Wierzę, modlitwa w intencjach Ojca Świętego) oraz bycie w stanie łaski uświęcającej i przyjęcie Komunia Świętej.
 2. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie Kręgu Biblijnego.
 3. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie we wtorek po różańcu.
 4. W najbliższy czwartek od godz. 8.30 miesięczne odwiedziny chorych. Ks. Andrzej wyjątkowo odwiedziny rozpocznie od godz. 10.00.
 5. W tym dniu w naszej parafii odbywać się będzie całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podobnie jak w latach ubiegłych podajemy porządek adoracji wg poszczególnych grup i ulic. Zachęcamy jednak przede wszystkim do tego, by znaleźć czas na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Porządek Adoracji można znaleźć tutaj. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na wspólną modlitwę ze śpiewami z Taize na godz. 16.00.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gim. w czwartek po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.45)
 7. Spotkanie lektorów w piątek o 19.30.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Kiermasz – 85 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. O godzinie 9.00 uroczysta Msza św. w intencji wszystkich parafian, budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni.
 9. Z tyłu kościoła na stoliku w skoroszycie czekają już nowe materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 10. Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby instytucji diecezjalnych. W minionym tygodniu na potrzeby parafialne zebraliśmy 3490 PLN, 1 Euro i 1 Funt. Parafialny zespół Caritas dziękuje także za udział w zbiórce do puszek na potrzebujących naszej parafii: zebrano 1254,95 PLN. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii. W przyszłym tygodniu przed kościołem zbiórka na pomoc chrześcijanom prześladowanym.
 11. Jak co tydzień polecamy Waszej modlitwie całą naszą parafię. 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.