Ogłoszenia 09.12.2018

1. Dorosłych, młodzież i dzieci serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w roratach. Roraty dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; roraty dla dorosłych w poniedziałek i czwartek o godz. 7.00. Zapraszamy również do słuchania audycji roratnich w Radio DOXA – od poniedziałku do piątku o godz. 19.15.

2. Nie będzie w tym tygodniu spotkania Kręgu Biblijnego.

3. We wtorek 11 grudnia, w godz. 17.00 – 18.30 nasz parafialny zespół Caritas rozdawać będzie w domu katechetycznym paczki żywnościowe dla osób potrzebujących i samotnych. Będzie można również odebrać zaproszenia na 26 wigilię dla osób samotnych i potrzebujących

4. Kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej.

5. Zapraszamy na spotkania lektorów w piątek o 19.30 i ministrantów w sobotę o 9.00.

6. Wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy do Pragi, w sobotę o godz. 4.15 z parkingu obok kościoła.

7. Naszych rolników, absolwentów i sympatyków Katolickiego Uniwersytetu Ludności Wiejskiej zapraszamy na spotkanie adwentowe, które odbędzie się w przyszłą sobotę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00, a po niej spotkanie formacyjne i opłatkowe w domu parafialnym.

8. Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Czeka nowa Owieczka i coś słodkiego. Prawidłowe odpowiedzi na pytania Owieczki uczestniczą w losowaniu nagród w czasie czwartkowej mszy św. szkolnej. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych mogą znaleźć nowe materiały na ten tydzień w skoroszycie z tyłu kościoła.

9. Powoli zbliżamy się do tegorocznych odwiedzin duszpasterskich. Na gazetce z tyłu kościoła i na naszej stronie parafialnej umieściliśmy wstępny plan tegorocznej kolędy. Bardzo prosimy się z nim zapoznać i zgłosić w tym tygodniu (najlepiej do środy) ewentualne nieścisłości lub braki (brakujące numery, bądź ulice). Plan może ulec jeszcze pewnym zmianom.

10. Już dziś zapraszamy do wspólnego kolędowania w naszej parafii: w niedzielę 30 grudnia – Gosławickie kolędowanie i parafialne spotkanie świąteczne, a 19/20 stycznia – Warsztaty Muzyczne z kolędami w stylu Gospel.

11. W minionym tygodniu na potrzeby diecezjalne zebraliśmy 3292 PLN. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne (ogrzewanie kościoła), przed kościołem zaś zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Z tyłu kościoła nasze Marianki rozprowadzają przygotowane przez siebie kartki świąteczne, a także świece wigilijne Caritas (12 PLN – duża; 5 PLN – mała). Dochód przeznaczony jest na potrzeby wspólnoty Dzieci Maryi. Można również nabyć opłatki na stół wigilijny (dobrowolna ofiara). Wszystkie opłatki zostały już poświęcone.

12. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli różnymi słodkościami i upominkami nasze dzieci uczestniczące w roratach.

13. W dniach 14–15 grudnia w kościele seminaryjno–akademickim w Opolu odbędą się rekolekcje dla małżeństw: Remont Małżeński. Hasło tegorocznego remontu to: Obdarowani. Szczegółowe informacje na stronie: www.ramontmalzenski.pl  

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account