Ogłoszenia 11.11.2018

1.     85 rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego, to okazja do dostrzeżenia na nowo, że kościół to nie tylko budynki, ale przede wszystkim wspólnota ludzi, którzy ten Kościół tworzą. To Wy – parafianie jesteście tym żywym Kościołem, do którego Bóg posyła nas pasterzy dosłownie na chwilę (nawet jeśli trwa ona kilkanaście lat).

Chcemy dziś Wam bardzo serdecznie podziękować za wszelkie możliwe wyrazy Waszej życzliwości i troski, których doświadczamy od tych trzech miesięcy w parafii. Za zamawiane Msze św., modlitwę w intencji naszej parafii, różnorakie posługi i zaangażowania w kościele, troskę o piękną liturgię, o czystość i porządek w kościele i wokół kościoła. To jest tyle różnych większych i mniejszych spraw, które nawet trudno wymienić. Za to wszystko bardzo Wam dziękujemy.

2.       Tematem poniedziałkowego spotkania Kręgu Biblijnego, będzie Przymierze z Abrahamem. Ks. Andrzej zaprasza po wieczornej Mszy św.

3.       Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na listopadowe spotkania: w środę – klasy VII i VIII, a w czwartek – klasa VI.  Spotkanie po Mszy św. wieczornej.

4.       Spotkanie lektorów w piątek o 19.30, a ministrantów – w sobotę o 9.00

5.       Z tyłu kościoła na stoliku w skoroszycie czekają nowe materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W zakrystii zaś dla naszych najmłodszych Owieczka i coś słodkiego.

6.       Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny były dla większości z nas okazją do odwiedzin grobów naszych bliskich zmarłych. Cieszymy się, gdy na naszych cmentarzach jest schludnie i czysto i chcę w tym miejscu podziękować tym, którzy troszczą się o to na naszym parafialnym cmentarzu. To jest także wyraz naszej pamięci o zmarłych i wiary w życie wieczne. Doskonale rozumiemy, że ta troska nie ogranicza się do tych kilku dni. Nasze cmentarze wymagają jej właściwie przez cały rok. W związku z tym przyszłym tygodniu po Mszach św. w domu parafialnym będą zbierane zaległe i bieżące ofiary na pokrycie kosztów całorocznego utrzymania naszej parafialnej nekropolii

7.       Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby parafialne. W minionym tygodniu na potrzeby instytucji diecezjalnych zebraliśmy 3770 PLN, 1 Euro i 1 Dolar. Kolekta z uroczystości Wszystkich Świętych: 2270 PLN. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii.

8.       We wtorek odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na którym omówiliśmy między innymi czekające nas w najbliższym czasie inwestycje tj. remont płotu wokół kościoła (w dwóch etapach), a także wymiana żaluzji na wieży kościoła. Chcemy także przekazać do odnowienia i pozłocenia ozdobny kielich mszalny. Mamy nadzieję, że jeszcze przed zimą uda się zrealizować pierwszy etap remontu płotu przed kościołem  (przewidywany koszt inwestycji to ok. 16 tys. PLN). W dalszej perspektywie czeka nas również remont domu parafialnego, aby mógł służyć naszej społeczności jeszcze przez następne lata. W związku z tym, po konsultacji z Radą Parafialną, postanowiono wrócić do tzw. Kolekty gospodarczej na pokrycie kosztów planowanych inwestycji. Pierwsza kolekta odbędzie się w przyszłą niedzielę.

9.     Jak co tydzień polecamy Waszej modlitwie całą naszą parafię.

10.   W sobotę (17.11) przypada 150 rocznica poświęcenia kościoła w Lędzinach, do którego co roku parafialnie pielgrzymujemy na początku maja. Tamtejsza parafia zaprasza nas do wspólnej modlitwy w tym dniu. Uroczysta Msza św. rocznicowa, o godz. 11.00.

11.   W sobotę (17.11) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ul. Wrocławskiej w Opolu obędzie się Konferencja Strefa Chwały Festiwal – Bezpieczeństwo w działaniu. Jest to spotkanie dla całych rodzin, podczas którego będą miały miejsce m. in: panele dyskusyjne i konferencje, strefa rodzinna (animacje i zabawy dla dzieci, rodzinne warsztaty profilaktyczne), strefa profilaktyki indywidualnej (możliwość rozmowy z psychologiem, psychoterapeutą, księdzem) i strefa artystyczna (koncerty, uwielbienie, spektakl patriotyczny). Wśród zaproszonych gości jest m.in.: Anna Maria Wesołowska, Urszula Mela, Jolanta Terlikowska, Jan Pospieszalski, Dariusz Kowalski, Joachim Mencel, Monika i Marcin Gomułkowie i Full Power Spirit. Konferencja rozpocznie się o godz. 12.00 i zakończy wieczorem uwielbienia ok. godz. 21:00. Udział w całości wydarzenia jest bezpłatny, natomiast organizatorzy proszą ze względów organizacyjnych o wcześniejszą rejestrację na stronie www.deomeo.pl/strefa-chwaly-festiwal-pt-bezpieczenstwo-w-dzialaniu

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.