Ogłoszenia 16.12.2018

1. Zapraszamy na Roraty dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; roraty dla dorosłych w poniedziałek i czwartek o godz. 7.00. Zakończenie rorat w piątek o 18.00.
2. W poniedziałek o 17.15 Różaniec Wspólnoty Czcicieli Ducha Świętego,
3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
4. Naszych chorych odwiedzimy z Komunią Świętą w czwartek od godz. 8.30. Tych, którym zdrowie na to pozwala prosimy zachęcić do przygotowania się i skorzystania z sakramentu pokuty. Ewentualne zgłoszenia nowych osób chorych – w kancelarii parafialnej.
5. Kandydatów do bierzmowania z klasy III gim. zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej.
6. Przedświąteczne spotkanie lektorów i ministrantów w sobotę o 9.00.
7. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami Narodzenia Pańskiego. Spowiedź codziennie przed Mszą św., a dodatkowe przedświąteczne dyżury w konfesjonale w następującym porządku:

• Czwartek 17.00 – 19.00

• Piątek 6.30 – 8.00, 17.00 – 21.00

• Sobota 7.00 – 8.30, 16.00 – 19.00

• Niedziela 15.00 – 17.00

8. W piątek od godz. 10.00 zapraszamy do pomocy przy ustawianiu choinek (szczególnie panów) i strojeniu kościoła (panie).
9. Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Czeka nowa Owieczka i coś słodkiego. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych mogą znaleźć nowe materiały na ten tydzień w skoroszycie z tyłu kościoła.
10. Na naszej stronie internetowej i z tyłu kościoła wywieszony jest plan tegorocznej kolędy. Zapraszam do zapoznania się z nim. Jest trochę zmian w porównaniu z latami ubiegłymi. Obok naszej cotygodniowej gazetki parafialnej jest także do zabrania Zwiastun na kolędę, a w nim między innymi plan tegorocznej kolędy. Bardzo prosimy o zabranie do domu, można podać sąsiadom czy znajomym i poinformować w ten sposób o kolędzie. Jest tam też kilka słów nt. istoty kolędy i kilka próśb od nas duszpasterzy. Zachęcam do lektury.
11. Zachęcam do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, a także naszej gazetki parafialnej.
12. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza na nabożeństwo adwentowe ze Słowem Bożym, które odprawi w 4. Niedzielę Adwentu 23 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.
13. 26. Opolska Wigilia Samotnych, organizowana pod patronatem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai, odbędzie się w tym roku w sobotę 22 grudnia o godzinie 16.00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu przy ul. Wrocławskiej. W kancelarii parafialnej można odebrać zaproszenia na to spotkanie.
14. Już dziś zapraszamy do wspólnego kolędowania w naszej parafii: w niedzielę 30 grudnia – Gosławickie kolędowanie i parafialne spotkanie świąteczne, a 19/20 stycznia – Warsztaty Muzyczne z kolędami w stylu Gospel.
15. Z tyłu kościoła Marianki rozprowadzają przygotowane przez siebie kartki świąteczne, a także świece wigilijne Caritas (5 PLN – mała, dużych świec już brak). Dochód przeznaczony jest na potrzeby wspólnoty Dzieci Maryi. Można również nabyć opłatki na stół wigilijny (dobrowolna ofiara). Opłatki można także przez cały tydzień nabyć w kancelarii i w zakrystii. Informujemy, że zostały zamówione jeszcze opłatki i w tym tygodniu, a na pewno w przyszłą niedzielę również będzie je można nabyć. Dla wszystkich wystarczy.
16. W minionym tygodniu na potrzeby parafialne (ogrzewanie kościoła) zebraliśmy 4086 PLN, zaś na pomoc Kościołowi na Wschodzie 717 PLN. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki.
 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.