Ogłoszenia 16.12.2018

1. Zapraszamy na Roraty dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; roraty dla dorosłych w poniedziałek i czwartek o godz. 7.00. Zakończenie rorat w piątek o 18.00.
2. W poniedziałek o 17.15 Różaniec Wspólnoty Czcicieli Ducha Świętego,
3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po Mszy św. wieczornej
4. Naszych chorych odwiedzimy z Komunią Świętą w czwartek od godz. 8.30. Tych, którym zdrowie na to pozwala prosimy zachęcić do przygotowania się i skorzystania z sakramentu pokuty. Ewentualne zgłoszenia nowych osób chorych – w kancelarii parafialnej.
5. Kandydatów do bierzmowania z klasy III gim. zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej.
6. Przedświąteczne spotkanie lektorów i ministrantów w sobotę o 9.00.
7. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami Narodzenia Pańskiego. Spowiedź codziennie przed Mszą św., a dodatkowe przedświąteczne dyżury w konfesjonale w następującym porządku:

• Czwartek 17.00 – 19.00

• Piątek 6.30 – 8.00, 17.00 – 21.00

• Sobota 7.00 – 8.30, 16.00 – 19.00

• Niedziela 15.00 – 17.00

8. W piątek od godz. 10.00 zapraszamy do pomocy przy ustawianiu choinek (szczególnie panów) i strojeniu kościoła (panie).
9. Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Czeka nowa Owieczka i coś słodkiego. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych mogą znaleźć nowe materiały na ten tydzień w skoroszycie z tyłu kościoła.
10. Na naszej stronie internetowej i z tyłu kościoła wywieszony jest plan tegorocznej kolędy. Zapraszam do zapoznania się z nim. Jest trochę zmian w porównaniu z latami ubiegłymi. Obok naszej cotygodniowej gazetki parafialnej jest także do zabrania Zwiastun na kolędę, a w nim między innymi plan tegorocznej kolędy. Bardzo prosimy o zabranie do domu, można podać sąsiadom czy znajomym i poinformować w ten sposób o kolędzie. Jest tam też kilka słów nt. istoty kolędy i kilka próśb od nas duszpasterzy. Zachęcam do lektury.
11. Zachęcam do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, a także naszej gazetki parafialnej.
12. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza na nabożeństwo adwentowe ze Słowem Bożym, które odprawi w 4. Niedzielę Adwentu 23 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.
13. 26. Opolska Wigilia Samotnych, organizowana pod patronatem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai, odbędzie się w tym roku w sobotę 22 grudnia o godzinie 16.00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu przy ul. Wrocławskiej. W kancelarii parafialnej można odebrać zaproszenia na to spotkanie.
14. Już dziś zapraszamy do wspólnego kolędowania w naszej parafii: w niedzielę 30 grudnia – Gosławickie kolędowanie i parafialne spotkanie świąteczne, a 19/20 stycznia – Warsztaty Muzyczne z kolędami w stylu Gospel.
15. Z tyłu kościoła Marianki rozprowadzają przygotowane przez siebie kartki świąteczne, a także świece wigilijne Caritas (5 PLN – mała, dużych świec już brak). Dochód przeznaczony jest na potrzeby wspólnoty Dzieci Maryi. Można również nabyć opłatki na stół wigilijny (dobrowolna ofiara). Opłatki można także przez cały tydzień nabyć w kancelarii i w zakrystii. Informujemy, że zostały zamówione jeszcze opłatki i w tym tygodniu, a na pewno w przyszłą niedzielę również będzie je można nabyć. Dla wszystkich wystarczy.
16. W minionym tygodniu na potrzeby parafialne (ogrzewanie kościoła) zebraliśmy 4086 PLN, zaś na pomoc Kościołowi na Wschodzie 717 PLN. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki.
 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account