Ogłoszenia 18.11.2018

1.       Rodziców dzieci pierwszokomunijnychzapraszamy na dzisiejsze nieszpory o godz. 15.00, a po nieszporach na spotkanie w domu parafialnym.
2.       Zainteresowanych lepszym poznaniem Biblii zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
3.       Kandydatów do bierzmowania z klasy III gim. zapraszamy na kolejne spotkanie: w czwartek po Mszy św. wieczornej
4.       Spotkanie lektorów w piątek o 19.30, a ministrantów – w sobotę o 9.00
5.       Za tydzień ostatnia niedziela roku kościelnego i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Gościć będziemy w naszej parafii ks. Marka Sobottę. Pochodzi ze Zdzieszowic, a pracował m.in. w parafii Przemienienia Pańskiego na osiedlu AK w Opolu. Obecnie przygotowuje się do wyjazdu na misje do Papui Nowej Gwinei.
6.       Powoli zbliżamy się do Adwentu, a potem świąt Narodzenia Pańskiego. W związku z tym kierujemy prośbę do osób mających w swoim ogrodzie choinki. Być może taka choinka już tak wyrosła, że nie pasuje do ogrodu i należałoby ją wyciąć. Jest okazja żeby ewentualnie jeszcze ją świątecznie zagospodarować i ofiarować na dekoracje do naszego kościoła. Prosimy o informację w tej sprawie.
7.       Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Czeka nowa Owieczka i coś słodkiego. Prawidłowe odpowiedzi na pytania Owieczki uczestniczą w losowaniu nagród w czasie czwartkowej mszy św. szkolnej.
8.       Dziś po Mszach świętych w domu parafialnym zbierane są zaległe i bieżące ofiary na pokrycie kosztów całorocznego utrzymania naszej parafialnej nekropolii.
9.       Dziś kolekta gospodarcza, o której wspominałem w ubiegłą niedzielę, przeznaczona na pokrycie kosztów remontu płotu przed kościołem. W minionym tygodniu na potrzeby parafialne zebraliśmy 3771 PLN, 29 Euro. Na pomoc dla chrześcijan prześladowanych w Nepalu zebrano 1243 PLN. Za tydzień zbiórka do puszek na remont opolskiej Katedry. Dziękuję za wszystkie ofiary, a także posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii.
10. 15 grudnia zapraszamy na parafialny wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze. W programie, obok atrakcji jarmarkowych, zwiedzanie najważniejszych miejsc stolicy Czech. Koszt wyjazdu to 100 PLN (Transport, ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota/przewodnika). Zapisy w kancelarii parafialnej i na stronie internetowej parafii.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account