Ogłoszenia 18.11.2018

1.       Rodziców dzieci pierwszokomunijnychzapraszamy na dzisiejsze nieszpory o godz. 15.00, a po nieszporach na spotkanie w domu parafialnym.
2.       Zainteresowanych lepszym poznaniem Biblii zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
3.       Kandydatów do bierzmowania z klasy III gim. zapraszamy na kolejne spotkanie: w czwartek po Mszy św. wieczornej
4.       Spotkanie lektorów w piątek o 19.30, a ministrantów – w sobotę o 9.00
5.       Za tydzień ostatnia niedziela roku kościelnego i uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Gościć będziemy w naszej parafii ks. Marka Sobottę. Pochodzi ze Zdzieszowic, a pracował m.in. w parafii Przemienienia Pańskiego na osiedlu AK w Opolu. Obecnie przygotowuje się do wyjazdu na misje do Papui Nowej Gwinei.
6.       Powoli zbliżamy się do Adwentu, a potem świąt Narodzenia Pańskiego. W związku z tym kierujemy prośbę do osób mających w swoim ogrodzie choinki. Być może taka choinka już tak wyrosła, że nie pasuje do ogrodu i należałoby ją wyciąć. Jest okazja żeby ewentualnie jeszcze ją świątecznie zagospodarować i ofiarować na dekoracje do naszego kościoła. Prosimy o informację w tej sprawie.
7.       Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Czeka nowa Owieczka i coś słodkiego. Prawidłowe odpowiedzi na pytania Owieczki uczestniczą w losowaniu nagród w czasie czwartkowej mszy św. szkolnej.
8.       Dziś po Mszach świętych w domu parafialnym zbierane są zaległe i bieżące ofiary na pokrycie kosztów całorocznego utrzymania naszej parafialnej nekropolii.
9.       Dziś kolekta gospodarcza, o której wspominałem w ubiegłą niedzielę, przeznaczona na pokrycie kosztów remontu płotu przed kościołem. W minionym tygodniu na potrzeby parafialne zebraliśmy 3771 PLN, 29 Euro. Na pomoc dla chrześcijan prześladowanych w Nepalu zebrano 1243 PLN. Za tydzień zbiórka do puszek na remont opolskiej Katedry. Dziękuję za wszystkie ofiary, a także posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii.
10. 15 grudnia zapraszamy na parafialny wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze. W programie, obok atrakcji jarmarkowych, zwiedzanie najważniejszych miejsc stolicy Czech. Koszt wyjazdu to 100 PLN (Transport, ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota/przewodnika). Zapisy w kancelarii parafialnej i na stronie internetowej parafii.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.