Ogłoszenia 23.12.2018

1. Bardzo dziękujemy za udział w tegorocznych roratach. Szczególne podziękowania dla wszystkich rodziców i dziadków, którzy umożliwili swoim dzieciom uczestnictwo w Mszach św. roratnich. Jutro o 7.00 ostatnie w tym roku roraty dla dorosłych.
2. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami Narodzenia Pańskiego. Okazja do spowiedzi:

  • Niedziela15.00 – 17.00
  • Poniedziałek (Wigilia) 6.30 – 11.00

3. Zapraszamy do religijnego, rodzinnego i parafialnego świętowania Świąt Narodzenia Pańskiego. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, łamaniu się opłatkiem i życzeniach, przeczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa (np. Łk 2, 1 – 20), wspólnym śpiewie kolęd. Zapraszamy do udziału w tradycyjnej Pasterce o północy. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego pierwsza Msza św. o godz. 9.00.
4. Dziś i jutro można zabrać do domu Betlejemskie Światełko Pokoju.
5. W drugi dzień świąt – święto św. Szczepana, Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu na każdej mszy św. – błogosławieństwo owsa, w czwartek 27.12 – święto św. Jana Apostoła – w tym dniu błogosławieństwo wina. W Piątek – święto św. Młodzianków – zapraszamy na poranną Mszę św. w intencji dzieci, z indywidualnym błogosławieństwem dzieci.
Ksiądz Biskup udziela dyspensy od zachowania postu piątkowego dla wszystkich przebywających w tym dniu na terenie naszej diecezji.
6. W sobotę 29.12 o godz. 18.00 nasi strażacy zapraszają na świąteczne ognisko przy remizie strażackiej.
7. Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Czeka nowa Owieczka i coś słodkiego. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych mogą znaleźć nowe materiały na ten tydzień w skoroszycie z tyłu kościoła.
8. Plan tegorocznej kolędyjest wydrukowany w specjalnym numerze Zwiastuna na kolędę. Tam również kilka uwag i próśb z naszej strony odnośnie formy odwiedzin kolędowych. Prosimy zabrać i podać dalej. Jeśli nie podano inaczej kolędę zaczynamy od numerów najniższych na danej ulicy. Po konsultacjach z parafią w Kolonii Gosławickiej informujemy, że ulice nie objęte planem kolędy, a które w latach minionych odwiedzali nasi duszpasterze, formalnie należą do parafii św. Jacka. Jeśli rodziny z tych ulic będą chciały nas zaprosić z kolędą, oczywiście przyjdziemy w ramach kolędy dodatkowej. Prosimy w związku z tym o informację w kancelarii parafialnej, mailowo, bądź telefonicznie.
9.Na gazetce z tyłu kościoła wywieszone został list z podziękowaniem dla parafian od ks. Marka Sobotty. Bóg zapłać za troskę o misjonarzy naszej diecezji.
10. Zachęcamy do lektury świątecznego wydania Gościa Niedzielnego (w cenie 8 PLN). Jest także nasza gazetka parafialna Zwiastun (na dwa tygodnie).
11. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnychBiskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza na nabożeństwo adwentowe ze Słowem Bożym, które odprawi dzisiaj o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.
12. Zapraszamy do wspólnego kolędowania w naszej parafii: w niedzielę 30 grudnia – Gosławickie kolędowanie i parafialne spotkanie świąteczne, a 19/20 stycznia – Warsztaty Muzyczne z kolędami w stylu Gospel. Formularz zapisów na warsztaty już jest na naszej stronie internetowej. W zakrystii można zabrać plakaty promujące te wydarzenia. Będziemy wdzięczni za pomoc w promocji.
13. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny (dobrowolna ofiara).
14. W minionym tygodniu na potrzeby parafialne zebraliśmy 3690 PLN i 5 Euro. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia, z Uroczystości Objawienia Pańskiego – na misje. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Szczególnie za prace związane ze świątecznym wystrojem naszego kościoła.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.