Ogłoszenia 23.12.2018

1. Bardzo dziękujemy za udział w tegorocznych roratach. Szczególne podziękowania dla wszystkich rodziców i dziadków, którzy umożliwili swoim dzieciom uczestnictwo w Mszach św. roratnich. Jutro o 7.00 ostatnie w tym roku roraty dla dorosłych.
2. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami Narodzenia Pańskiego. Okazja do spowiedzi:

  • Niedziela15.00 – 17.00
  • Poniedziałek (Wigilia) 6.30 – 11.00

3. Zapraszamy do religijnego, rodzinnego i parafialnego świętowania Świąt Narodzenia Pańskiego. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, łamaniu się opłatkiem i życzeniach, przeczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa (np. Łk 2, 1 – 20), wspólnym śpiewie kolęd. Zapraszamy do udziału w tradycyjnej Pasterce o północy. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego pierwsza Msza św. o godz. 9.00.
4. Dziś i jutro można zabrać do domu Betlejemskie Światełko Pokoju.
5. W drugi dzień świąt – święto św. Szczepana, Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu na każdej mszy św. – błogosławieństwo owsa, w czwartek 27.12 – święto św. Jana Apostoła – w tym dniu błogosławieństwo wina. W Piątek – święto św. Młodzianków – zapraszamy na poranną Mszę św. w intencji dzieci, z indywidualnym błogosławieństwem dzieci.
Ksiądz Biskup udziela dyspensy od zachowania postu piątkowego dla wszystkich przebywających w tym dniu na terenie naszej diecezji.
6. W sobotę 29.12 o godz. 18.00 nasi strażacy zapraszają na świąteczne ognisko przy remizie strażackiej.
7. Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Czeka nowa Owieczka i coś słodkiego. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych mogą znaleźć nowe materiały na ten tydzień w skoroszycie z tyłu kościoła.
8. Plan tegorocznej kolędyjest wydrukowany w specjalnym numerze Zwiastuna na kolędę. Tam również kilka uwag i próśb z naszej strony odnośnie formy odwiedzin kolędowych. Prosimy zabrać i podać dalej. Jeśli nie podano inaczej kolędę zaczynamy od numerów najniższych na danej ulicy. Po konsultacjach z parafią w Kolonii Gosławickiej informujemy, że ulice nie objęte planem kolędy, a które w latach minionych odwiedzali nasi duszpasterze, formalnie należą do parafii św. Jacka. Jeśli rodziny z tych ulic będą chciały nas zaprosić z kolędą, oczywiście przyjdziemy w ramach kolędy dodatkowej. Prosimy w związku z tym o informację w kancelarii parafialnej, mailowo, bądź telefonicznie.
9.Na gazetce z tyłu kościoła wywieszone został list z podziękowaniem dla parafian od ks. Marka Sobotty. Bóg zapłać za troskę o misjonarzy naszej diecezji.
10. Zachęcamy do lektury świątecznego wydania Gościa Niedzielnego (w cenie 8 PLN). Jest także nasza gazetka parafialna Zwiastun (na dwa tygodnie).
11. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnychBiskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza na nabożeństwo adwentowe ze Słowem Bożym, które odprawi dzisiaj o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.
12. Zapraszamy do wspólnego kolędowania w naszej parafii: w niedzielę 30 grudnia – Gosławickie kolędowanie i parafialne spotkanie świąteczne, a 19/20 stycznia – Warsztaty Muzyczne z kolędami w stylu Gospel. Formularz zapisów na warsztaty już jest na naszej stronie internetowej. W zakrystii można zabrać plakaty promujące te wydarzenia. Będziemy wdzięczni za pomoc w promocji.
13. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny (dobrowolna ofiara).
14. W minionym tygodniu na potrzeby parafialne zebraliśmy 3690 PLN i 5 Euro. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia, z Uroczystości Objawienia Pańskiego – na misje. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Szczególnie za prace związane ze świątecznym wystrojem naszego kościoła.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account