Ogłoszenia 25.11.2018

1. Dziękujemy ks. Markowi Sobocie za dzisiejszą posługę wśród nas i wygłoszone Słowo Boże. Życzymy mu wiele łaski Bożej w posłudze misyjnej w Papui Nowej Gwinei. Po Mszy św. będzie można otrzymać okolicznościowy obrazek i wspomóc pracę ks. Marka.
2. Na godz. 15.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory, a po nich w domu parafialnym spotkanie z rodzicami ministrantów i lektorów.
3. Zainteresowanych lepszym poznaniem Biblii zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
4. Nie będzie w tym tygodniu spotkań lektorów i ministrantów.
5.W piątek 30 listopada w związku z tzw. Andrzejkami ks. Biskup udziela dyspensy od postu piątkowego.
6. Za tydzień I niedziela Adwentu. Już dziś zachęcamy do tego, by dobrze wykorzystać te dni – jako czas oczekiwania i przygotowania swojego serca na spotkanie z Panem Jezusem. Warto skorzystać z sakramentu pokuty, a także zastanowić się nad konkretnymi postanowieniami adwentowymi. Zapraszamy również do uczestnictwa w Roratach i osobistego czytania Pisma Świętego.
Spróbujmy także nie dać się zwariować i czekajmy cierpliwie ze świątecznym wystrojem naszych domów. Ta cierpliwość zaowocuje lepszym przeżyciem Świąt Narodzenia Pańskiego.
7. Podobnie jak w roku ubiegłym chcemy Was zaprosić do podzielenia się słodyczami czy innymi drobnymi gadżetami, które posłużą jako nagrody dla naszych najmłodszych dzieci – uczestników rorat. Jeżeli tych słodyczy będzie dużo, przygotujemy z nich paczki świąteczne dla dzieci najbiedniejszych. Słodycze i inne upominki można składać w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Wielkie Bóg zapłać!
8. Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Czeka nowa Owieczka i coś słodkiego. Prawidłowe odpowiedzi na pytania Owieczki uczestniczą w losowaniu nagród w czasie czwartkowej mszy św. szkolnej.
9. W minionym tygodniu w ramach kolekty gospodarczej zebraliśmy 5310 PLN, 21 Euro. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne, a przed kościołem zbiórka do puszek na remont opolskiej Katedry. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary, a także posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele i na plebanii.
10. Informujemy, że zaistniała możliwość wyjazdu drugiego autobusu na Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze w dniu 8.12.2018. Warunkiem jest uzbieranie całego autobusu (50 osób). Sporo osób zapisało się na listę rezerwową, dlatego też zapraszamy je tydzień wcześniej. Zapisy przez internet i w kancelarii parafialnej. Koszt 100 PLN. W związku z tym, że trzeba zamówić lub zrezygnować z zamówionego na ten dzień autobusu – prosimy o sprawną decyzję, a także o zapraszanie znajomych do wspólnego wyjazdu.
11.W dniach 14–15 grudnia w kościele seminaryjno–akademickim w Opolu odbędą się rekolekcje dla małżeństw: Remont Małżeński. Hasło tegorocznego remontu to: Obdarowani. Szczegółowe informacje na stronie: www.remontmalzenski.pl
12. Parafia św. Karola Boromeusza organizuje w dniach 21-29 lipca 2019 roku pielgrzymkę do Gruzji. Koszt to 480 USD i 2280 PLN. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt ks. Proboszczem z Chabrów.  

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.