Ogłoszenia 25.11.2018

1. Dziękujemy ks. Markowi Sobocie za dzisiejszą posługę wśród nas i wygłoszone Słowo Boże. Życzymy mu wiele łaski Bożej w posłudze misyjnej w Papui Nowej Gwinei. Po Mszy św. będzie można otrzymać okolicznościowy obrazek i wspomóc pracę ks. Marka.
2. Na godz. 15.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory, a po nich w domu parafialnym spotkanie z rodzicami ministrantów i lektorów.
3. Zainteresowanych lepszym poznaniem Biblii zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
4. Nie będzie w tym tygodniu spotkań lektorów i ministrantów.
5.W piątek 30 listopada w związku z tzw. Andrzejkami ks. Biskup udziela dyspensy od postu piątkowego.
6. Za tydzień I niedziela Adwentu. Już dziś zachęcamy do tego, by dobrze wykorzystać te dni – jako czas oczekiwania i przygotowania swojego serca na spotkanie z Panem Jezusem. Warto skorzystać z sakramentu pokuty, a także zastanowić się nad konkretnymi postanowieniami adwentowymi. Zapraszamy również do uczestnictwa w Roratach i osobistego czytania Pisma Świętego.
Spróbujmy także nie dać się zwariować i czekajmy cierpliwie ze świątecznym wystrojem naszych domów. Ta cierpliwość zaowocuje lepszym przeżyciem Świąt Narodzenia Pańskiego.
7. Podobnie jak w roku ubiegłym chcemy Was zaprosić do podzielenia się słodyczami czy innymi drobnymi gadżetami, które posłużą jako nagrody dla naszych najmłodszych dzieci – uczestników rorat. Jeżeli tych słodyczy będzie dużo, przygotujemy z nich paczki świąteczne dla dzieci najbiedniejszych. Słodycze i inne upominki można składać w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Wielkie Bóg zapłać!
8. Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Czeka nowa Owieczka i coś słodkiego. Prawidłowe odpowiedzi na pytania Owieczki uczestniczą w losowaniu nagród w czasie czwartkowej mszy św. szkolnej.
9. W minionym tygodniu w ramach kolekty gospodarczej zebraliśmy 5310 PLN, 21 Euro. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne, a przed kościołem zbiórka do puszek na remont opolskiej Katedry. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary, a także posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele i na plebanii.
10. Informujemy, że zaistniała możliwość wyjazdu drugiego autobusu na Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze w dniu 8.12.2018. Warunkiem jest uzbieranie całego autobusu (50 osób). Sporo osób zapisało się na listę rezerwową, dlatego też zapraszamy je tydzień wcześniej. Zapisy przez internet i w kancelarii parafialnej. Koszt 100 PLN. W związku z tym, że trzeba zamówić lub zrezygnować z zamówionego na ten dzień autobusu – prosimy o sprawną decyzję, a także o zapraszanie znajomych do wspólnego wyjazdu.
11.W dniach 14–15 grudnia w kościele seminaryjno–akademickim w Opolu odbędą się rekolekcje dla małżeństw: Remont Małżeński. Hasło tegorocznego remontu to: Obdarowani. Szczegółowe informacje na stronie: www.remontmalzenski.pl
12. Parafia św. Karola Boromeusza organizuje w dniach 21-29 lipca 2019 roku pielgrzymkę do Gruzji. Koszt to 480 USD i 2280 PLN. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt ks. Proboszczem z Chabrów.  

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account