Ogłoszenia 28.10.2018

1. Październik powoli dobiega końca, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec codziennie po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30), w sobotę ok. 17.50, a w niedzielę o 15.00.
2. Tematem kolejnego spotkania Kręgu Biblijnego będzie Powołanie Abrahama. Ks. Andrzej zaprasza w poniedziałek o 19.00 (po nabożeństwie różańcowym).
3. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Caritas poprzez zakup stroików na groby. Zostało kilka sztuk, można nabyć w zakrystii. Dziś przed kościołem kwesta Caritas na rzecz potrzebujących naszej parafii. Przypominamy także o wtorkowym dyżurze Caritas dla osób potrzebujących pomocy. Dyżur w kancelarii parafialnej w godz. 17.00 – 17.45
4. Tegoroczny Marsz Wszystkich Świętych wyruszy z w środę po Mszy św. o godz. 18.00 z kościoła na Górce. Zapraszamy do udziału, a dzieci zachęcamy do przebrania w stroje świętych.
5. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. W czwartek Msze św. w porządku niedzielnym, a o godz. 14.00 nabożeństwa na naszych cmentarzach – na ul. Wygonowej i na Grobli.
W piątek po wieczornej Mszy św. udamy się procesyjnie na cmentarz przy ul. Brzozowej. Prosimy o przyniesienie świec.
Troszczmy się o duchowe przeżycie tych dni, w których przede wszystkim celebrujemy tajemnicę zbawienia, w której ma udział wielka rzesza wiernych zmarłych. Niech także nawiedzenie cmentarzy ma charakter przede wszystkim modlitewny. Zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty przed tymi świętami. We wtorek i środę okazja do spowiedzi już od godz. 17.00, a rano – pół godziny przed Mszą św.
Wielu z nas będzie w tym czasie sporo podróżować. Apelujemy o trzeźwą i bezpieczną jazdę!
6. Od 3 do 10 listopada w kolejne dni Różaniec za zmarłych zalecanych w tegorocznych wypominkach, które można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Przypominamy również, że wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz mogą pod zwykłymi warunkami (Ojcze nasz, Wierzę, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, spowiedź, Komunia) uzyskać raz dziennie odpust zupełny za zmarłych.
7. W sobotę 3 listopada o godz. 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Andrzeja Czai inaugurująca kolejny rok pracy Katolickiego Uniwersytetu Ludności Wiejskiej. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
8. Nie będzie w tym tygodniu zbiórek ministrantów i lektorów.
9. Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, a także naszej gazetki parafialnej.
10. Z tyłu kościoła na stoliku w skoroszycie czekają już nowe materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

11. Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby parafialne, a także za wsparcie naszego parafialnego Caritas. W minionym tygodniu zebraliśmy 4042 PLN na potrzeby misyjne. Kolekta w Uroczystość Wszystkich Świętych przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na potrzeby parafialne, a przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz naszego parafialnego Caritas. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii.
12. Jak co tydzień polecamy Waszej modlitwę całą naszą parafię

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account