Ogłoszenia 28.10.2018

1. Październik powoli dobiega końca, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec codziennie po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30), w sobotę ok. 17.50, a w niedzielę o 15.00.
2. Tematem kolejnego spotkania Kręgu Biblijnego będzie Powołanie Abrahama. Ks. Andrzej zaprasza w poniedziałek o 19.00 (po nabożeństwie różańcowym).
3. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Caritas poprzez zakup stroików na groby. Zostało kilka sztuk, można nabyć w zakrystii. Dziś przed kościołem kwesta Caritas na rzecz potrzebujących naszej parafii. Przypominamy także o wtorkowym dyżurze Caritas dla osób potrzebujących pomocy. Dyżur w kancelarii parafialnej w godz. 17.00 – 17.45
4. Tegoroczny Marsz Wszystkich Świętych wyruszy z w środę po Mszy św. o godz. 18.00 z kościoła na Górce. Zapraszamy do udziału, a dzieci zachęcamy do przebrania w stroje świętych.
5. Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. W czwartek Msze św. w porządku niedzielnym, a o godz. 14.00 nabożeństwa na naszych cmentarzach – na ul. Wygonowej i na Grobli.
W piątek po wieczornej Mszy św. udamy się procesyjnie na cmentarz przy ul. Brzozowej. Prosimy o przyniesienie świec.
Troszczmy się o duchowe przeżycie tych dni, w których przede wszystkim celebrujemy tajemnicę zbawienia, w której ma udział wielka rzesza wiernych zmarłych. Niech także nawiedzenie cmentarzy ma charakter przede wszystkim modlitewny. Zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty przed tymi świętami. We wtorek i środę okazja do spowiedzi już od godz. 17.00, a rano – pół godziny przed Mszą św.
Wielu z nas będzie w tym czasie sporo podróżować. Apelujemy o trzeźwą i bezpieczną jazdę!
6. Od 3 do 10 listopada w kolejne dni Różaniec za zmarłych zalecanych w tegorocznych wypominkach, które można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Przypominamy również, że wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz mogą pod zwykłymi warunkami (Ojcze nasz, Wierzę, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, spowiedź, Komunia) uzyskać raz dziennie odpust zupełny za zmarłych.
7. W sobotę 3 listopada o godz. 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Andrzeja Czai inaugurująca kolejny rok pracy Katolickiego Uniwersytetu Ludności Wiejskiej. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
8. Nie będzie w tym tygodniu zbiórek ministrantów i lektorów.
9. Zapraszam do lektury nowego numeru Gościa Niedzielnego, a także naszej gazetki parafialnej.
10. Z tyłu kościoła na stoliku w skoroszycie czekają już nowe materiały dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

11. Dziękuję za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby parafialne, a także za wsparcie naszego parafialnego Caritas. W minionym tygodniu zebraliśmy 4042 PLN na potrzeby misyjne. Kolekta w Uroczystość Wszystkich Świętych przyszłym tygodniu przeznaczona będzie na potrzeby parafialne, a przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz naszego parafialnego Caritas. Dziękuję za wszystkie posługi i prace wykonane w ciągu tygodnia w kościele na plebanii.
12. Jak co tydzień polecamy Waszej modlitwę całą naszą parafię

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.