Ogłoszenia 01.09.2019

1. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i nowy rok pracy formacyjnej. Dzieci i rodziców oraz nauczycieli i wychowawców zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 8.00 w czasie której będziemy modlić się dla nich o potrzebne łaski w nowym roku szkolnym. Po Mszy św. błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych.

2. O tym, że rzeczywistość Kościoła jest niezwykle dynamiczna przypomniała nam ostatnio decyzja ks. Biskupa z ubiegłej niedzieli, w myśl której ks. Marcin Adamiec pozostaje z nami jako wikariusz. Życzymy ks. Marcinowi Bożego błogosławieństwa w tej posłudze.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

4. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w najbliższy czwartek od godz. 8.30.

5. W sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy na spotkania:

a) Róże różańcowe i osoby, które chciałby dołączyć do wspólnoty żywego różańca (spotkanie w kościele)
b) Marianki i dziewczęta, chcące być mariankami (o godz. 9.00 ? w domu katechet.)
c) Ministrantów i chłopców chcących być ministrantami/lektorami (o godz. 9.00)

6. Za tydzień w naszej parafii będziemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Msza św. dożynkowa w intencji naszych rolników i działkowców o godz. 10.30.

7. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 16.09 po Mszy św. wieczornej.

8. W związku z tym, że status księdza Marcina jest konkretnie określony, mogliśmy też uporządkować nieco sprawę Mszy św. w dni powszednie. Od tego tygodnia wieczorne Msze św. będą sprawowane jako koncelebrowane (2 intencje). Będzie również regularnie Msza św. w środę wieczorem (pojedyncza intencja) i w piątek rano o godz. 7.00.
Sprawą otwartą pozostaje nadal kwestia Mszy św. popołudniowej/wieczornej w niedzielę, której temat co jakiś czas wraca. Będziemy go omawiać na wrześniowym spotkaniu rady parafialnej.

9. Można już zamawiać intencje Mszalne na nowy rok (2020). Podobnie jak rok temu najpierw zapraszamy tych wszystkich, którzy chcą zamówić Msze św. w związku z jakimiś rocznicami czy jubileuszami osobistymi bądź rodzinnymi (urodziny, rocznice ślubu).

10. Osoby wyjeżdżające do Ziemi Świętej prosimy o wpłatę reszty należności do 10 września. Ze względów losowych zwolniły się dwa miejsca. Gdyby ktoś był jeszcze zainteresowany wyjazdem prosimy o niezwłoczny kontakt.

11. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na cele parafialne. Dziś kolekta diecezjalna, za tydzień kolekta parafialna, a przed kościołem zbiórka do puszki na WT UO.

12. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account