Ogłoszenia 03.11.2019

1. Od dziś do czwartku (inaczej niż podano w gazetce) po Mszy św. wieczornej zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Wypominki można jeszcze składać w zakrystii i kancelarii.

2. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz mogą pod zwykłymi warunkami (Ojcze nasz, Wierzę, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, spowiedź, Komunia) uzyskać raz dziennie odpust zupełny za zmarłych.

3. Zainteresowanych pogłębioną lekturą Pisma Świętego ks. Marcin zaprasza na spotkanie Kręgu biblijnego w poniedziałek po mszy wieczornej i różańcu (plebania).

4. Naszych chorych odwiedzimy z Panem Jezusem w czwartek: chorzy ks. Andrzeja, oraz chorzy z ulic Oleskiej, Grobli, Siewnej i Lipowej (ks. Proboszcz), oraz w piątek ? chorzy z ul. Wiejskiej (ks. Marcin). Początek odwiedzin o godz. 8.30.

5. W piątek przypada dzień całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy od 7.30 do 17.45. Podobnie jak w czasie naszych rekolekcji Wielkopostnych proponujemy, by zapisać swoją obecność (ew. obecność grupy parafialnej) na konkretną godzinę w ciągu dnia. Starajmy się by Pan Jezus nie był w tym dniu sam w naszym kościele. Z tyłu kościoła jest wystawiona lista, na którą prosimy się wpisać.

6. Młodzież (po bierzmowaniu) zapraszamy na spotkanie w piątek o 20.00 na plebanii.

7. Róże Różańcowe i osoby chcące dołączyć do tej formy modlitwy zapraszamy na spotkanie w sobotę po Mszy św. porannej.

8. Kandydatów do bierzmowania z klasy 7 zapraszamy na spotkanie w sobotę o 10.00.

9. W sobotę o 10.00 Msza św. intencji rolników, a po niej spotkanie formacyjne w domu katechetycznym w ramach Diecezjalnego Duszpasterstwa Rolników.

10. Za tydzień w poniedziałek 11. Listopada obchodzić będziemy Dzień Niepodległości. Jest to także dzień liturgicznego wspomnienia św. Marcina z Tours Biskupa. Nasze Marianki zapraszają dzieci, rodziców i wszystkich parafian na godz. 17.00 na spotkanie ze św. Marcinem, a potem na rogaliki. W związku z tym, wieczorna Msza św. będzie o godz. 16.00. Jeśli osobom, które mają zamówione w tym dniu Msze święte ta zmiana nie odpowiada, bardzo prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

11. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na misje. Dziś kolekta diecezjalna. Za tydzień kolekta parafialna, a przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.

12. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.