Ogłoszenia 08.09.2019

1. W naszej parafii obchodzimy dziś Dożynki, dziękczynienie za zbiory. Starostom dożynkowym Państwu Laksy i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie dziękujemy za piękne przygotowanie uroczystości dożynkowej. Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się 22 września na Górze Św. Anny. 
2. Dziś o godz. 14.00 w kościele seminaryjnym pielgrzymka srebrnych, a za tydzień złotych jubilatów małżeńskich. Zapraszamy na tę Mszę św. czcigodnych jubilatów z rodzinami.
3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na:

  • spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanię,
  • zelatorki Róż Różańcowych także na plebanii,
  • ubiegłorocznych bierzmowańców  w domu katechetycznym.

4. Chętnych do wspólnego śpiewu w ramach scholii parafialnej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę (11.09) o godz. 19.00 na plebani.
5. W piątek 13.09 przypada dzień Fatimski. Wieczorna Msza święta o godz. 19.00, a po niej Różaniec i procesja ze świecami wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 16.09 po Mszy św. wieczornej.
7. Na rodziców dzieci pragnących przygotować w tym roku dzieci do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii z tyłu kościoła czeka list z zaproszeniem na spotkanie organizacyjne. 
8. 
Można już zamawiać intencje Mszalne na nowy rok (2020). Podobnie jak rok temu najpierw zapraszamy tych wszystkich, którzy chcą zamówić Msze św. w związku z jakimiś rocznicami czy jubileuszami osobistymi bądź rodzinnymi (urodziny, rocznice ślubu).
9. Osoby wyjeżdżające do Ziemi Świętej prosimy o wpłatę reszty należności do 10 września. Ze względów losowych zwolniły się trzy miejsca. Gdyby ktoś był jeszcze zainteresowany wyjazdem prosimy o niezwłoczny kontakt.
10. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na cele diecezjalne. Dziś kolekta parafialna, a przed kościołem zbiórka do puszki na WT UO. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca ? kolekta gospodarcza.
11. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św.
12. W piątek 13.09 o godz. 19.30 w kościele św. Aleksego Modlitwa za ubogich.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.