Ogłoszenia 1.12.2019

1. Zachęcamy do przeżycia Adwentu jako czasu oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i na Święta Narodzenia Pańskiego. Warto skorzystać z sakramentu pokuty, zastanowić się nad konkretnymi postanowieniami adwentowymi. Zapraszamy również do uczestnictwa w Roratach.?Roraty dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00;?roraty dla dorosłych?i młodzieży w poniedziałek i czwartek o godz. 6.30. Zachęcamy również, by powstrzymać się z dekoracją naszych domów do ostatniego tygodnia Adwentu.  

2. Podobnie jak w roku ubiegłym chcemy Was zaprosić do podzielenia się słodyczami czy innymi drobnymi gadżetami, które posłużą jako nagrody dla naszych najmłodszych dzieci ? uczestników rorat. Wielkie Bóg zapłać! 

3. W czasie dzisiejszych nieszporów poświęcimy wieńce, lampiony, opłatki. 
4. Zainteresowanych pogłębioną lekturą Pisma Świętego ks. Marcin zaprasza na spo
tkanie Kręgu biblijnego w poniedziałek po mszy wieczornej (plebania).  
5. Kandydatów do bierzmowania
 z klasy 8 SP i 1 Liceum, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00. Kandydatów z klasy 6 SP zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy wieczornej. 
6. W tym tygodniu przypada 
pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu Maryi. 
7. Wszystkich członków Róż różańcowych zapraszamy na spotkanie w sobotę po Mszy św. porannej. 
8. Naszych chorych
 z Komunią św. odwiedzimy 19 i 20 grudnia. 
9. Z tyłu kościoła nasz parafialny Caritas rozprowadza świece wigilijne, opłatki i 
ciasteczka. Nasze Marianki przygotowały zaś kartki i świece świąteczne, które będzie można nabyć za tydzień. 
10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Bogusława Króla, nowego proboszcza parafii 
na Górce. Będzie głosił w tym dniu Słowo Boże, a po Mszy będzie prosił o wsparcie dla najstarszej opolskiej parafii, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. 
11. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na inwestycje parafialne.
Dziś kolekta diecezjalna. Za tydzień kolekta parafialna na ogrzewanie kościoła.  
12. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św.
 
13. Od 10 do 12 grudnia w Domu rekolekcyjnym w 
Miedonii k. Raciborza odbędą się rekolekcje dla rolniczekZgłoszenia telefonicznie: 32 41 51?386. 
14. Studentów i młodzież pracującą
 DA Resurrexit zaprasza na rekolekcje adwentowe: pt.: Bezpłatne badanie sumienia, które odbędą się od 2 do 4 grudnia, w kościele seminaryjnym (Drzymały 1a). Rozpoczęcie codziennie o godz. 19.30. Prowadzi ks. Piotr Morciniec. 
15. Tegoroczny 
Remont Małżeński ? adwentowe rekolekcje dla małżeństw, odbędzie się 13 ? 15.12.2019 w kościele seminaryjnym (ul. Drzymały 1a) Szczegóły na plakacie. 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.