Ogłoszenia 15.12.2019

 1. Serdecznie zapraszamy na roraty. Roraty dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; roraty dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek i czwartek o godz. 6.30.
 2. Spotkanie Kręgu biblijnego w poniedziałek po mszy wieczornej (plebania).
 3. Kandydatów do bierzmowania z klasy 8 i 1  zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19.00
 4. Przedszkolaki z naszego gosławickiego przedszkola zapraszają na przygotowane przez nie jasełka w środę o godz. 16.15 w kościele.
 5. Naszych chorych z Komunią św. odwiedzimy 19 (chorzy ks. Andrzeja i ul. Wiejska) i 20 grudnia (ul. Oleska, Grobla, Siewna, Lipowa)
 6. Zbiórka dla kandydatów i ministrantów w sobotę o godz. 9.00
 7. Wszystkich chętnych do pomocy przy budowie stajenki zapraszamy w sobotę na godz. 10.00. Każda para rąk mile widziana.
 8. Powoli zbliżamy się do świąt. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej, a szczególnie nie odkładanie jej na ostatni moment przed świętami. Pomocą w przygotowaniu do spowiedzi mogą być głoszone w Wielkim Poście kazania o warunkach dobrej spowiedzi, które można odnaleźć na naszej stronie internetowej i na Spotify.
  W konfesjonale czekamy na Was pół godziny przed każdą Mszą świętą.
  Dodatkowe dyżury w konfesjonale w następującym porządku:
  • Czwartek i piątek od godz. 17.30 ? 20.00 (lub ostatniego penitenta)
  • Sobota 7.00 ? 8.30, 16.00 ? 19.00
  • Niedziela 15.00 ? 17.00
  • Poniedziałek 23.12. 17.30 ? 20.00 (lub ostatniego penitenta)
  • Wtorek 24.12 6.30 ? 11.00
 9. Z tyłu kościoła nasze Marianki rozprowadzają kartki i świece świąteczne oraz opłatki.
 10. Tegoroczną Pasterkę w Noc Narodzenia Pańskiego odprawimy o godz. 23.00. Po Pasterce chcemy Was już dziś bardzo gorąco zaprosić na plac przed plebanią. Chcemy przełamać się z Wami opłatkiem, wspólnie pokolędować przy ognisku i ciepłej herbacie. A jak ktoś przyniesie kilka pierników, czy kawałeczek ciasta ze stołu wigilijnego, to także przy słodkościach.
 11. Można już zabrać do domu plan tegorocznej kolędy. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zgłaszali uwagi. Można także już zgłaszać kolędę dodatkową ? w kancelarii bądź w zakrystii. Prosimy o zostawienie nr telefonu.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na ogrzewanie kościoła. Dziś kolekta gospodarcza na inwestycje parafialne. Przed kościołem zaś zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Ks. Bogusław Król bardzo dziękuje za wsparcie parafii na Górce.
 13. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św.
 14. Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na tradycyjne nabożeństwo adwentowe ze Słowem Bożym, które odprawi w 4. Niedzielę Adwentu 22 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.
 15. W kancelarii parafialnej (zakrystii) można odebrać zaproszenia na tegoroczną 27 Wigilię dla osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących, która odbędzie się 22 grudnia o godz. 16.00 w CWK, ul. Wrocławska 158.
 16. W nawiązaniu do ogólnopolskiego projektu Wigilia bez Granic, nawiązującego do polskiej tradycji wolnego miejsca przy stole wigilijnym, zapraszamy rodziny naszej parafii do deklarowania gotowości przyjęcia gościa ? obcokrajowca, który jako student czy pracownik na czas Bożego Narodzenia pozostanie w Polsce. Deklarację taką można złożyć wyłącznie na stronie internetowej: www.wigiliabezgranic.com. 
 17. Informujemy, że zmienił się numer parafialnego konta bankowego. Podajemy go poniżej (w stopce) i na naszej stronie internetowej.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account