Ogłoszenia 22.12.2019

1. Bardzo dziękujemy za udział w tegorocznych roratach. Szczególne podziękowania dla wszystkich rodziców i dziadków, którzy umożliwili swoim dzieciom uczestnictwo w Mszach św. roratnich. Zapraszamy na ostatnie w tym roku roraty dla dzieci jutro o o 18.00. Jutro i pojutrze o 6.30 roraty dla dorosłych i młodzieży.

2. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed świętami Narodzenia Pańskiego. Okazja do spowiedzi:

  • Niedziela                       15.00 ? 17.00
  • Poniedziałek 23.12.     17.30 ? 20.00 (lub ostatniego penitenta)
  • Wtorek 24.12                6.30 ? 11.00

3. Zapraszamy do rodzinnego i parafialnego świętowania Świąt Narodzenia Pańskiego. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, łamaniu się opłatkiem i życzeniach, przeczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa (np. Łk 2, 1 ? 20), wspólnym śpiewie kolęd. Po wieczerzy wigilijnej w gronie rodziny zapraszamy do udziału w tradycyjnej Pasterce w tym roku o godz. 23.00.
Po Pasterce zapraszamy Was bardzo serdecznie na plac za kościołem
, gdzie przy ognisku, ciepłej herbacie i grzańcu będziemy chcieli złożyć sobie świąteczne życzenia i wspólnie pokolędować.
W Uroczystość Narodzenia Pańskiego (a także w Nowy Rok) pierwsza Msza św. o godz. 9.00.

4. W piątek święto św. Jana Apostoła ? po każdej Mszy św. poświęcenie wina. Ksiądz Biskup udziela w tym dniu dyspensy od postu piątkowego dla wszystkich przebywających na terenie naszej diecezji.

5. W sobotę wspomnienie Świętych Młodzianków. Rodziców i dzieci zapraszamy na Mszę świętą poranną o 8.30 w ich intencji. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci.

6. Przyszła niedziela jest niedzielą św. Rodziny. Chcemy w tym dniu szczególnie modlić się w intencji wszystkich rodzin naszej parafii. O umocnienie i wzrost miłości małżeńskiej oraz o pojednanie rodzin zwaśnionych, a także za ludzi młodych zwlekających z zawarciem sakramentalnego małżeństwa o otwartość serca na Boże obietnice.
W tym dniu także wszystkich małżonków pragniemy zachęcić do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Będzie ku temu okazja w czasie każdej Mszy św. Jeśli tylko macie takie pragnienie, zachęcamy Was by usiąść w tym dniu w kościele razem, z całą rodziną.

7. W ostatnim dniu starego roku zapraszamy na godz. 16.30, na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno ? przebłagalne.

8. Już dziś zapraszamy do wspólnego kolędowania w naszej parafii: Gosławickie kolędowanie w niedzielę 12 stycznia ? koncert kolęd zespołu Chwila Nieuwagi, a 19 stycznia ? Koncert Świąteczny zespołu dziecięcego ze Szkoły Muzycznej Yamaha.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na inwerstycje parafialne i pomoc Kościołowi na wschodzie. Dziś kolekta parafialna. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia.

10. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Szczególne podziękowania dla wszystkich dobrodziejów, którzy pomogli w przygotowaniu paczek dla dzieci w czasie rorat, a także dla wszystkich, którzy wczoraj pracowali przy budowie naszej parafialnej stajenki.

11. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza na nabożeństwo adwentowe ze Słowem Bożym, które odprawi dzisiaj o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.

12. W zakrystii można jeszcze odebrać zaproszenia na tegoroczną 27 Wigilię dla osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących, która odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w CWK, ul. Wrocławska 158.

13. W nawiązaniu do ogólnopolskiego projektu Wigilia bez Granic, nawiązującego do polskiej tradycji wolnego miejsca przy stole wigilijnym, zapraszamy rodziny naszej parafii do deklarowania gotowości przyjęcia gościa ? obcokrajowca, który jako student czy pracownik na czas Bożego Narodzenia pozostanie w Polsce. Deklarację taką można złożyć wyłącznie na stronie internetowej: www.wigiliabezgranic.com

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.