Ogłoszenia 23.09.2019

1. Papież Franciszek ogłosił na zbliżający się październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Wprowadzeniem w ten czas szczególnej modlitwy za misje święte i misjonarzy jest dzisiejsza wizyta ks. Przemysława Skupnia, pracującego w Brazylii. Głosi dziś Słowo Boże, a po Mszy św. przed kościołem można materialnie wspomóc jego pracę misyjną.

2. Małżonków pragnących pogłębić swoją więź małżeńską zapraszamy na pierwsze spotkanie tegorocznej edycji Kana Welcome. Dziś o godz. 16.00 w domu katechetycznym.

3. Spotkanie Kręgu biblijnego  w poniedziałek po mszy wieczornej (plebania).

4. Próba scholii parafialnej we wtorek o godz. 20.00 (plebania)

5. Młodzież zapraszamy na spotkanie w piątek o 20.00 (plebania).

6. Na ostatnim spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej omawialiśmy m.in. przygotowania do remontu domu parafialnego (o którym jeszcze będzie okazja poinformować) i innych inwestycji parafialnych. Poruszyliśmy także kwestie duszpasterskie:

  • Niedzielna Msza św. popołudniowa, której postulaty co rusz pojawiają się w różnych rozmowach. Po konsultacji z radą ustalono, że na próbę taką Mszę św. wprowadzimy w Wielkim Poście przyszłego roku. Spróbujemy rozeznać wtedy jej autentyczną (a nie tylko deklaratywną) potrzebę, która wyraża się zarówno frekwencją, jak też zamawianymi intencjami. Proponujemy tę Mszę św. o godz. 17.00 (analogicznie do soboty). Niedzielne nabożeństwo byłoby w związku z tym o godz. 16.30.
  • Czwartkowa Msza św. szkolna / niedzielna Msza św. rodzinna. W związku z bardzo nieliczną grupą dzieci uczęszczających na czwartkową Mszę św. szkolną postanowiliśmy z niej zrezygnować, na rzecz niedzielnej Mszy św. o godz. 12.00, na którą szczególnie pragniemy zaprosić rodziny z dziećmi. Kazanie będziemy starali się w czasie tych Mszy św. kierować najpierw do rodziców, ale także do dzieci. Otwiera to również możliwość stworzenia zespołu muzycznego, który mógłby posługiwać w czasie tych Mszy św.
  • Modlitwa za naszych chorych w czasie Mszy św. Modlimy się nadal. Chcemy jednak trochę uporządkować tę kwestię, żeby nie tworzyła się swoista litania do wszystkich świętych. Będziemy modlić się za chorych w modlitwie wiernych przez miesiąc. Jeśli będzie taka potrzeba, to prosimy, aby podejść do zakrystii i poprosić o to, by modlić się dalej.

7. Zapraszamy do dołączenia do wspólnoty Żywego Różańca. W kilku różach są wolne miejsca, które czekają na chcących dołączyć do wspólnoty modlitwy. Więcej informacji u księdza Andrzeja.

8. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na cele parafialne. Kolekta gospodarcza wyniosła 3580 PLN, 50 koron czeskich. Dziś kolekta diecezjalna na renowację zabytków diecezjalnych, za tydzień kolekta parafialna.

9. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św.

10. Zapraszamy na zimowy rodzinny wyjazd narciarski do Austrii w dniach 11.02. ? 18.02.2020 (5/6 dni jazdy). Koszt wyjazdu 400 PLN/os + 110 Euro + koszt karnetów. Szczegółowe informacje i zapisy na naszej stronie parafialne

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Opolu ? Gosławicach
ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account