Ogłoszenia 23.09.2019

1. Papież Franciszek ogłosił na zbliżający się październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Wprowadzeniem w ten czas szczególnej modlitwy za misje święte i misjonarzy jest dzisiejsza wizyta ks. Przemysława Skupnia, pracującego w Brazylii. Głosi dziś Słowo Boże, a po Mszy św. przed kościołem można materialnie wspomóc jego pracę misyjną.

2. Małżonków pragnących pogłębić swoją więź małżeńską zapraszamy na pierwsze spotkanie tegorocznej edycji Kana Welcome. Dziś o godz. 16.00 w domu katechetycznym.

3. Spotkanie Kręgu biblijnego  w poniedziałek po mszy wieczornej (plebania).

4. Próba scholii parafialnej we wtorek o godz. 20.00 (plebania)

5. Młodzież zapraszamy na spotkanie w piątek o 20.00 (plebania).

6. Na ostatnim spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej omawialiśmy m.in. przygotowania do remontu domu parafialnego (o którym jeszcze będzie okazja poinformować) i innych inwestycji parafialnych. Poruszyliśmy także kwestie duszpasterskie:

  • Niedzielna Msza św. popołudniowa, której postulaty co rusz pojawiają się w różnych rozmowach. Po konsultacji z radą ustalono, że na próbę taką Mszę św. wprowadzimy w Wielkim Poście przyszłego roku. Spróbujemy rozeznać wtedy jej autentyczną (a nie tylko deklaratywną) potrzebę, która wyraża się zarówno frekwencją, jak też zamawianymi intencjami. Proponujemy tę Mszę św. o godz. 17.00 (analogicznie do soboty). Niedzielne nabożeństwo byłoby w związku z tym o godz. 16.30.
  • Czwartkowa Msza św. szkolna / niedzielna Msza św. rodzinna. W związku z bardzo nieliczną grupą dzieci uczęszczających na czwartkową Mszę św. szkolną postanowiliśmy z niej zrezygnować, na rzecz niedzielnej Mszy św. o godz. 12.00, na którą szczególnie pragniemy zaprosić rodziny z dziećmi. Kazanie będziemy starali się w czasie tych Mszy św. kierować najpierw do rodziców, ale także do dzieci. Otwiera to również możliwość stworzenia zespołu muzycznego, który mógłby posługiwać w czasie tych Mszy św.
  • Modlitwa za naszych chorych w czasie Mszy św. Modlimy się nadal. Chcemy jednak trochę uporządkować tę kwestię, żeby nie tworzyła się swoista litania do wszystkich świętych. Będziemy modlić się za chorych w modlitwie wiernych przez miesiąc. Jeśli będzie taka potrzeba, to prosimy, aby podejść do zakrystii i poprosić o to, by modlić się dalej.

7. Zapraszamy do dołączenia do wspólnoty Żywego Różańca. W kilku różach są wolne miejsca, które czekają na chcących dołączyć do wspólnoty modlitwy. Więcej informacji u księdza Andrzeja.

8. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na cele parafialne. Kolekta gospodarcza wyniosła 3580 PLN, 50 koron czeskich. Dziś kolekta diecezjalna na renowację zabytków diecezjalnych, za tydzień kolekta parafialna.

9. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św.

10. Zapraszamy na zimowy rodzinny wyjazd narciarski do Austrii w dniach 11.02. ? 18.02.2020 (5/6 dni jazdy). Koszt wyjazdu 400 PLN/os + 110 Euro + koszt karnetów. Szczegółowe informacje i zapisy na naszej stronie parafialne

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.