Ogłoszenia 24.02.2019

1.       Od poniedziałku posługę w naszej parafii rozpoczął jako rezydent ks. Marcin Adamiec, pochodzący z Luboszyc. Witamy go bardzo serdecznie i mamy nadzieję, że pobyt u nas będzie dla niego owocny.

W związku z obecnością ks. Marcina otwiera się także możliwość przyjęcia dodatkowych intencji, szczególnie jeśli chodzi o Msze św. wieczorne, o które w ostatnim czasie było bardzo trudno. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.

2.       Zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. W poniedziałek po wieczornej Mszy św.

3.       Dzieci zapraszamy na Msze św. szkolną w czwartek na godz. 18.00.

4.       Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gim. w czwartek po wieczornej Mszy św.

5.       Lektorówzapraszamy na zbiórkę w piątek po Mszy św. wieczornej, ministrantów w sobotę o godz. 8.30

6.       W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przystąpienia do Komunii św. W piątek o godz. 7.00 ? Msza św. w intencji czcicieli NSPJ oraz róż różańcowych naszej parafii. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ.

7.       Seniorów naszej parafii zespół Caritas zaprasza w najbliższą sobotę na Mszę św. poranną, a po niej na Śniadanie dla seniora. Chcemy takie śniadania organizować w każdą I sobotę miesiąca. Mamy nadzieję, że będzie to okazja do dobrych spotkań ze sobą, a także z zaproszonymi gośćmi.

8.       Rodziców i Dzieci Pierwszokomunijnezapraszamy w przyszłą niedzielę na nabożeństwo popołudniowe, a po nim spotkanie w domu parafialnym.

9.       Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne będą trwały od czwartku po środzie popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu (7-10.03.2019). Już dziś zapraszamy do wspólnego przeżycia tego czasu łaski. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Paś, diecezjalny duszpasterz młodzieży diecezji gliwickiej. W naszej gazetce kilka słów zaproszenia od Księdza Rekolekcjonisty.

10.    Na naszej stronie parafialnej pojawiły się już formularze zapisów na proponowane przez nas dwie pielgrzymki parafialne: do Włoch i Ziemi Świętej. Oczywiście, że można się również zapisywać osobiście w kancelarii parafialnej.

11.    Kandydatów do bierzmowania od klasy 6 do 3 gimnazjumzapraszamy na spotkanie weekendowe ? Ładowarka, które odbędzie się na Górze św. Anny od 15 do 17 marca. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie botafe.pl.

12.    Dzieci zapraszamy po Mszy św. do zakrystii, czeka nowa owieczka i coś słodkiego. Polecamy lekturę nowego numeru Gościa Niedzielnego. W nim m.in. o posłudze nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, a także o przeżywaniu choroby nowotworowej. Jest także nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się!

13.    W sobotę 16.03 na godzinę 19.00 zapraszamy do kina Helios na projekcję filmu dokumentalnego pt. Do Światła, opowiadającego o życiu i męczeństwie bł. Alojzego Ligudy pochodzącego z Winowa. Bilety w cenie 13 PLN do nabycia w zakrystii.

14.    Dziękujemy za złożone w minionym tygodniu ofiary na ogrzewanie Kościoła. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest również na ten cel. Za tydzień kolekta na cele diecezjalne.

15.  Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki.

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.