Ogłoszenia 8.12.2019

1. Obchodzimy dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, święto patronalne Dzieci Maryi. W czasie dzisiejszych nieszporów nastąpi przyjęcie nowych dziewcząt do grona Dzieci Maryi. Dziewczynom życzymy obfitości Bożych Łask i opieki Matki Bożej.  
2. Gościmy dziś ks. Bogusława Króla, proboszcza parafii 
na Górce w Opolu. Cały dzień głosi dziś Słowo Boże i zbiera datki na pomoc najstarszej opolskiej parafii.  
3. Przez cały tydzień zapraszamy na roraty. 
Roraty dla dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00;?roraty dla dorosłych?i młodzieży w poniedziałek i czwartek o godz. 6.30 

4. Zainteresowanych pogłębioną lekturą Pisma Świętego ks. Marcin zaprasza na spotkanie Kręgu biblijnego w poniedziałek po mszy wieczornej (plebania).  
5. Młodzież
 (po bierzmowaniu) zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 20.00 na plebanii. 
6. Zbiórka dla kandydatów i ministrantów
 w sobotę o godz. 9.00 
7. Kandydatów do bierzmowania
 z klasy 7 zapraszamy na spotkanie  w sobotę o 10.00 
8. Naszych chorych
 z Komunią św. odwiedzimy 19 i 20 grudnia. 
9. Z tyłu kościoła nasze Marianki rozprowadzają kartki świąteczne, świece wigilijne Caritas, opłatki. 
 
10. Tegoroczną Pasterkę w Noc Narodzenia Pańskiego odprawimy o godz. 23.00
. Po Pasterce chcemy Was już dziś bardzo gorąco zaprosić na plac przed plebanią. Chcemy przełamać się z Wami opłatkiem, wspólnie pokolędować przy ognisku i ciepłej herbacie. A jak ktoś przyniesie kilka pierników, czy kawałeczek ciasta ze stołu wigilijnego, to także przy słodkościach.  
11. Na tablicy w przedsionku kościoła jest wywieszony 
wstępny plan tegorocznych odwiedzin kolędowych. Będziemy wdzięczni za zapoznanie się z nim i zgłaszanie wszelkich uwag lub nieścisłości. Prosimy, by zwrócić szczególną uwagę na niektóre zmiany, jeśli chodzi o kolejność odwiedzanych domów/mieszkań.   
12. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na inwestycje parafialne. Dziś kolekta parafialna na ogrzewanie kościoła, za tydzień ? trzecia niedziela miesiąca, kolekta gospodarcza na inwestycje parafialne. Przed kościołem zaś zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie. 
 
13. Za wszystkie modlitwy i ofiary, prace i posługi wykonane w minionym tygodniu na rzecz naszej parafii serdeczne dzięki. Dziękujemy także za wszystkie zamawiane intencje Mszy św.
 
14. W kancelarii parafialnej od przyszłej soboty będzie można odebrać zaproszenia na tegoroczną 
27 Wigilię dla osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących, która odbędzie się 22 grudnia o godz. 16.00 w CWK, ul. Wrocławska 158. 
15. Parafia katedralna zaprasza na 
Roraty i Nieszpory dla zabieganych. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła. 
16. Od 10 do 12 grudnia w Domu rekolekcyjnym w 
Miedonii k. Raciborza odbędą się rekolekcje dla rolniczek. Zgłoszenia telefonicznie: 32 41 51?386. 
17. Tegoroczny 
Remont Małżeński ? adwentowe rekolekcje dla małżeństw, odbędzie się 13 ? 15.12.2019 w kościele seminaryjnym (ul. Drzymały 1a) Szczegóły na plakacie. 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
w Opolu - Gosławicach

ul. Wiejska 101
45-240 Opole
tel. 77 402 79 35
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informujemy, że strona używa plików cookie.

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka WNMP z siedzibą przy ul. Wiejskiej 101 w Opolu, reprezentowana przez ks. Marcina Cytryckiego, proboszcza parafii.
Kontakt do Inspektora ochrony danych w Diecezji Opolskiej to: tel. 77 454 38 37, e-mail: iod@diecezja.opole.pl ;

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;

Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Parafia WNMP w Opolu Gosławicach oraz Redaktor Strony. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl ), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.
Wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii WNMP w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.